Ціни на нафту обвалилися на тлі новин про новий штам коронавірусу

Ціни нафти обвалилися на торгах 26 листопада і досягли мінімумів за останні девʼять тижнів на тлі побоювань щодо послаблення попиту через виявлення нового штаму коронавірусної інфекції нового типу в Південній Африці. Вартість січневих фʼючерсів на Brent на лондонській біржі ICE Futures становила 71,6 дол. за барель, що на 11,5% нижче за ціну закриття попередньої сесії. Ще більше, 13% втратив американський еталонний сорт WTI, повідомляє Радіо Свобода.

26 листопада міністр охорони здоровʼя Південноафриканської Республіки Джо Фаала повідомив про швидке поширення в деяких регіонах країни нового варіанта COVID-19, який отримав позначення B.1.1.529. Він був виявлений також у сусідній Ботсвані, пізніше випадки захворювання на новий штам були виявлені у двох туристів, які повернулися з африканських країн до Гонконгу та Ізраїлю. Згодом про виявлення нового штаму повідомила Бельгія, це захворювання виявили у туриста, який повернувся з Єгипту.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) дала назву новому штаму коронавірусу омікрон, 28 листопада випустила заяву, в якій йдеться про те, що він здатний легше заражати колишніми варіантами. ВООЗ вказує, що точної інформації про порівняльну заразність та небезпеку омікрону немає, як не доведено і те, що він викликає хворобу помірної тяжкості.

Підтвердилося, що омікрон уже потрапив у популяцію за межами країн Південної Африки, причому, швидше за все, до того, як був ідентифікований минулого тижня. Наприклад, перший виявлений носій омікрону в Італії прибув туди з Мозамбіку ще 12 листопада, пише Bloomberg, і багато їздив країною до діагнозу.

Про випадки омікрону (крім Гонконгу та Ізраїлю) повідомили Австралія, Канада, Австрія, Німеччина та Велика Британія. Аналіз кластера в Нідерландах дозволяє вважати, що новий штам має плацдарм у Європі: з 61 носія коронавірусу, виявлених на двох рейсах з Кейптауна і Йоганнесбурга 26 листопада, у 13 був омікрон.

Авіарейси та в’їзд з країн південної Африки по-різному обмежили США, Євросоюз, Велика Британія, Ізраїль, Австралія, Канада, Південна Корея. Готують обмеження Індія та Сінгапур, пише Financial Times, а Японія де-факто закрила кордони для іноземців.

Заборону на вʼїзд із Південної Африки вже запровадили щонайменше 10 країн, серед яких Ізраїль, Сінгапур та Марокко. Чехія запровадила для мандрівників із південноафриканських країн обовʼязкові тести та двотижневу самоізоляцію.

Нагадаємо, що американська фармацевтична компанія Pfizer Inc. збільшила чистий прибуток у 5,5 раза у третьому кварталі 2021 р, виручку — у 8,5 раза, а також покращила річний прогноз.

Як вже повідомляло NotaВene, виробники антіковідних вакцин BioNTech / Pfizer і Moderna продовжать домінувати на ринку і в наступному році. Передбачається, що фармацевтичні компанії згенерують сукупні продажі на суму понад 90 млрд дол.

Варто зазначити, що за час пандемії коронавірусу мінімум дев’ять осіб стали доларовими мільярдерами за рахунок зростання прибутку фармацевтичних компаній від виробництва вакцин від COVID-19.

Total
0
Shares
Previous Article

Мясо переходит на растительное существование

Next Article

Вантажні перевезення в Україні зросли на 4 %

Related Posts
Total
0
Share