Ціни на нафту коливаються на тлі зриву поставок із Казахстану та Лівії

Ціни на нафту зросли 10 січня, оскільки перебої з постачанням у Казахстані та Лівії компенсували побоювання, пов’язані зі швидким глобальним зростанням нового штаму коронавірусу омікрон, повідомляє Reuters.

Ціни на нафту зросли на 5% минулого тижня після того як масові протести в Казахстані порушили роботу залізничних колій та завдали збитків видобутку на найбільшому родовищі країни Тенгіз. При цьому технічне обслуговування трубопроводу в Лівії знизило видобуток до 729 тис. бар/доб. з максимуму 1,3 млн б/д минулого року.

Ситуація в Казахстані викликає побоювання, оскільки країна експортує близько 1,5 млн. барелів на добу, зазначає президент Strategic Energy & Economic Research Майкл Лінч. Оператор найбільшого казахстанського нафтового родовища Тенгіз повідомив минулого тижня, що був змушений скоригувати обсяги видобутку через логістичні проблеми, оскільки на родовищі тривають політичні протести, зазначає S&P Global Platts.

“Якщо суттєвого обсягу видобутку в Казахстані буде втрачено, бичачий тренд на нафтовому ринку посилиться”, — наводить слова Лінча MarketWatch.

Тим часом видобуток у Лівії, який скоротився минулого тижня через закриття ключового нафтопроводу на сході країни, відновлюється. Після завершення робіт на нафтопроводі виробництво зросло на 900 тис. б/д, повідомляє агентство Bloomberg.

“Нафтовий ринок зростав, закладаючи найгірші сценарії розвитку ситуації в Казахстані та Лівії, які зараз не реалізувалися, тому ціни можуть трохи опуститися”, — вважає засновник Vanda Insights в Сінгапурі Вандана Харі. “Побоювання, пов’язані з омікроном, повертаються на перший план”, — наводить слова експерта агентство Bloomberg.

Вартість бареля березневої нафти Brent 10 січня о 8:40 за Києвом склала 81,68 дол. (-0,09%). Барель лютневої нафти WTI торгувався за 78,88 дол. (-0,03%). За минулий тиждень Brent подорожчала на 5,1%, WTI – на 4,9%.

Нафта також отримала підтримку зростаючого світового попиту і нижчих, ніж очікувалося, додаткових поставок із боку групи ОПЕК+. Видобуток ОПЕК у грудні зріс лише на 70 тис. б/д порівняно з попереднім місяцем проти збільшення на 253 тис. б/д, дозволеного в рамках угоди ОПЕК+.

За тиждень, що завершився 7 січня, кількість нафтових і газових бурових установок у США, що є раннім індикатором майбутнього видобутку, зросла на дві одиниці — до 588. Це є найвищим показником з квітня 2020 р.

Тим часом у всьому світі уряди ввели додаткові обмеження, спрямовані на обмеження поширення дуже заразного варіанта COVID-Omicron.

Нагадаємо, що на тлі масових заворушень у Казахстані капіталізація всіх криптовалютів світу за добу знизилася майже на 6%.

Як вже повідомляло NotaВene, в січні-листопаді 2021 р у світі було відкрито нафтогазові родовища із загальним обсягом передбачуваних запасів 4,7 млрд барелів нафтового еквівалента — це мінімальний показник за 75 років.

Total
0
Shares
Previous Article

Заготівля брухту зросла на 35%

Next Article

Виробництво електроенергії в Україні зросло на 5%

Related Posts
Total
0
Share