Ціни на каву досягли семирічного максимуму

Після того як минулого тижня ціни на каву піднялися на 20%, вони зросли ще на 10%. Зараз один фунт (0,45 кг) зерен кави арабіка коштує 2,15 дол., що є найвищим показником за останні сім років, повідомляє Reuters.

Уряд Бразилії, яка є головним постачальником в світі, повідомив, що заморозки в країні вплинули на урожай кави на 150 000 — 200 000 га землі, або на 11% від всієї площі, на якій вирощують каву арабіка.

“У нас є запаси тільки до вересня. В цьому році ми вже тричі підвищували ціни, стежачи за змінами ринку, але ситуація залишається складною”, — каже Лучіан Карнейро Мендес, партнер Cafe Carneiro, невеликого виробника обжарочних напоїв в Бразилії.

Поточні оцінки збитку становлять від 5,5 до 9 млн мішків (60 кг в мішку) врожаю 2022 р.

Нагадаємо, що світові ціни на каву почали стрімко зростати на тлі найсильнішої посухи в Бразилії, яка є одним із її головних виробників у світі.

Як вже повідомляло NotaВene, через істотні перебої в логістичних ланцюжках оптової торгівлі покупці стикаються з падінням рівня поставок і зростанням цін. У найближчому майбутньому це може означати, що ціна на чашечку еспресо або капучіно в звичайному кафе Європи або США почне зростати.

Важливим фактором очікуваних змін стала посуха, яка вплинула на урожай арабіки в Бразилії. Якщо зараз оптовики можуть розраховувати на запаси кави, то незабаром вони закінчаться і задовольнити зростаючий попит споживачів буде не так легко. Тільки в США запаси кави досягли свого шестирічного мінімуму.

Варто зазначити, що після посухи найбільший в світі експортер кави зіткнувся з найхолоднішою погодою за більш ніж 25 років, яка підриває надії на врожай кави. Температура в кавових регіонах Бразилії 20 липня впала нижче нуля за Цельсієм на кілька годин, погода в штаті Мінас-Жерайс найхолодніша з 1994 р. 29 липня очікується ще один холодний фронт.

Total
0
Shares
Previous Article

Київ очікує на місію МВФ у вересні

Next Article

Ощадбанк готує грунт для залучення ЄБРР у якості інвестора

Related Posts
Total
0
Share