Ціни на газ падають через зміну біржової маржі

Ціни на природний газ у Європі знизилися, оскільки трейдери скоротили позиції після того як Міжконтинентальна біржа (ІСЕ) змінила суму коштів, які мають бути закладені під позиції щодо похідних фінансових інструментів, повідомляє Financial Times.

Ф’ючерсні контракти, прив’язані до TTF, оптової ціни на газ у Європі, впали на 2,5% до 124,50 євро/МВтч. Вони досягли рекордного рівня на попередній сесії на тлі побоювань, що можливе вторгнення Росії в Україну може порушити і так обмежені поставки енергії взимку.

“Раптом біржа різко змінила маржу, на 30 відсотків”, — сказав один трейдер. “Це призвело до пожвавлення продажів, але ціни залишаються відносно високими”.

ICE заявила, що зміни у її європейських газових контрактах будуть відображені у маржинальних вимогах — вимогах додаткових коштів для покриття позицій.

Збільшення маржі впливає на контракт TTF у травні 2022 року (зростання на 36%), червень (70%), липень (68%) та вересень (93%).

За словами трейдерів, це відображає прогнози про те, що європейські ціни на газ залишаться високими наступного року, оскільки сховища будуть повторно заповнені після досягнення критично низького рівня цієї зими.

Європейські ціни на газ цього року були дуже нестабільними, піднявшись з 20 євро за МВтч на початку року до 117 євро за МВтч у жовтні через високий попит та скорочення постачання з Росії.

Потім ціни впали до 65 євро за МВтч після того як Москва заявила, що збільшить постачання газу до Європи. Проте ці потоки ще не матеріалізувалися, і на тлі зростаючої напруженості навколо України ф’ючерсний контракт TTF 15 грудня становив 127,90 євро/МВтч.

Нагадаємо, що спотова ціна газу в Європі за один день додала 11% (до ціни закриття попереднього дня) і до кінця торгів перевищила 1500 дол. за тис. куб. м. 14 грудня увечері ціна найближчого (січневого) ф’ючерсу на TTF на біржі ICE Futures досягла 128,68 євро за МВт.год, тобто 1504 дол. за тисячу кубометрів.

Як вже повідомляло NotaВene, світові ціни на природний газ досягли багаторічних максимумів — цьому посприяла спека, яка підвищує попит на вироблення електроенергії в північній півкулі для кондиціонування повітря, окрім того, в деяких регіонах трейдери почали заздалегідь поповнювати запаси на зиму.

Про те, чому ціни на газ у Євросоюзі злетіли до історичного максимуму і коли вони знизяться, NotaВene розповідає в окремому матеріалі.

Total
0
Shares
Previous Article

Український ринок бітуму зріс на 20%

Next Article

Обсяг зовнішньої торгівлі товарами збільшився на третину

Related Posts
Total
0
Share