Ціни на алюміній зросли до максимуму з 2008 р.

Ціни на алюміній на Лондонській біржі металів під час торгів 8 лютого зросли на 3,3% — до 3236 доларів США/т, що є максимальним показником із 2008 р., повідомляє агентство Reuters.

Від початку року ціни на алюміній на Лондонській біржі металів зросли на 13% порівняно з попереднім роком, наблизившись до рекордного максимуму 3380 дол./т.

Алюміній дорожчає на тлі побоювань інвесторів щодо дефіциту пропозиції та скорочення запасів кольорового металу.

Більше половини обсягів випуску кольорового металу посідає Китай. Країна обмежила виробництво, щоб скоротити рівень забруднення. Окремим фактором є спалах коронавірусу в місті Байсі, що впливає на постачання кольорового металу.

Загроза санкцій проти Росії у разі ескалації конфлікту в Україні посилила побоювання щодо постачання металу. Ціни різко зростуть у разі введення будь-яких заходів, враховуючи низький рівень запасів.

Словацький алюмінієвий завод Slovalco на тижні заявив, що скоротив виробництво приблизно до 60% своїх потужностей через високу вартість електроенергії та дозволи на викиди.

Запаси алюмінію на складах Лондонської біржі металів впали до найнижчого рівня з 2007 р. — 767,7 тис. т. Для порівняння: у березні 2021 р. показник налічував майже 2 млн. т.

Втрати потужностей заводів у Європі нині становлять понад 800 тис. т, тоді як у Китаї виробництво металу становить менше 3 млн т.

Нагадаємо, що Alcoa, найбільший виробник алюмінію в США, раніше попередив про можливі збої у постачанні металу у разі військового конфлікту Росії та України.

За даними геологічної служби США, у 2020 р. на Росію припало близько 3,6 млн т виробництва алюмінію. Країна посідає друге місце серед найбільших виробників алюмінію. Перше місце посідає Китай.

Нагадаємо, що в жовтні минулого року ціни на алюміній перевищили 3000 дол. за 1 тонну За даними Лондонської біржі металів, контракти з виконанням у січні 2022 р. подорожчали 11 жовтня на 2,36%, до 3036 дол. — так високо вартість алюмінію не піднімалася з липня 2008 р.

Варто зазначити, що на початку вересня 2021 р. ціна на алюміній підскочила до десятирічних максимумів на тлі державного перевороту в Гвінеї. На країну припадає майже п’ята частина від усього світового видобутку бокситів — сировини для виробництва чавуну й сталі.

Total
0
Shares
Previous Article

Чистий прибуток Maersk збільшився у 5 разів

Next Article

Інфляція в січні зросла до 1,3%

Related Posts
Total
0
Share