Ціни на алюміній досягли 13-річного максимуму

Ціни на алюміній перевищили 3000 доларів США за 1 тонну, випливає з даних Лондонської біржі металів. Контракти з виконанням у січні 2022 р подорожчали 11 жовтня на 2,36%, до 3036 дол. — так високо вартість алюмінію не піднімалася з липня 2008 р, повідомляє Bloomberg.

Для виробництва алюмінію потрібно дуже багато енергії, на кожну тонну треба затратити близько 14 МВт/год, зазначає Bloomberg. Цієї енергії вистачило б на потреби середньостатистичного будинку у Великій Британії більше ніж на три роки. Тому на вартість алюмінію впливає різке зростання цін на енергоресурси: нафту, газ і вугілля. При цьому алюміній використовується для виробництва широкого набору товарів — від алюмінієвих банок до смартфонів.

Загрозу глибокого світового дефіциту створюють і дії Китаю, який вирішив скоротити промислове споживання енергії, що перш за все зачіпає виробництво алюмінію, стверджує Bloomberg. Навіть після початку енергетичної кризи Пекін ввів жорсткі обмеження на майбутні виробничі потужності, що має покінчити з багаторічним надмірним розширенням.

В останні тижні інвестори купували кол-опціони (право в майбутньому купити товар) з ціною до 4000 дол. за 1 тонну, тобто, вони очікують, що ціна може зрости істотно вище цього рівня, повідомляє Bloomberg з посиланням на трейдерів.

Варто зазначити, що на початку вересня ціна на алюміній підскочила до десятирічних максимумів на тлі державного перевороту в Гвінеї. На країну припадає майже п’ята частина від усього світового видобутку бокситів — сировини для виробництва чавуну й сталі.

Нагадаємо, що кремній, другий за поширеністю елемент на Землі, виявився в дефіциті, що створило загрозу безлічі промислових галузей: від автомобільних запчастин до комп’ютерних компонентів. Брак металевого кремнію, викликаний скороченням виробництва в Китаї, призвів до зростання цін на 300% менше ніж за два місяці.

Як вже повідомляло NotaВene, попит на електромобілі швидко зростає, але його стримує брак літію — матеріалу, критично важливого для акумуляторних батарей для електромобілів. З січня по вересень поточного року ціна на карбонат літію зросла на 171%, на гідроксид літію — на 173%, на гексафторфосфат літію — на 273%.

Total
0
Shares
Previous Article

Імпорт високооктанового бензину зріс у півтора раза

Next Article

Обсяги вантажоперевезень по Дніпру за 9 місяців зросли на третину

Related Posts
Total
0
Share