Ціна вугілля на світовому ринку встановила 10-річний рекорд

Еталонна ціна на вугілля (АPI-2) на світовому ринку зросла з 29 липня 2020 р (49,65 дол. /т) на 167% — до 132,9 дол. /т станом на 29 липня 2021 р, що є рекордним значенням ціни за 10 років, повідомляє ExPro Consulting.

Активне зростання ціни розпочалося з листопада 2020 р, коли ціна перевищила рівень 60 дол. /т, та яке продовжується до цього моменту — 132,9 дол. /т станом на момент закриття торгів 28 липня.

При цьому, останній раз дане котирування ціни на вугілля досягало значення 132 дол. /т 30 грудня 2010 р, а мінімальне значення цін на вугілля зафіксовано на рівні 38,6 дол. /т (28 травня 2020 р).

За даними аналітичного агентства Argus, індикатив API-2 — це основний ціновий еталон, який використовується в контрактах на поставку фізичних обсягів і в позабіржових контрактах в Північно-Західній Європі. Близько 90% похідних фінансових інструментів на вугілля в світі оцінюються на основі котирувань Argus / IHS McCloskey API 2 та API 4. А котирування API 2 є найбільш широко використовуваної ціною на вугілля, яка служить основою ціноутворення на найбільш ліквідні та поширені ф’ючерси та опціони на вугілля.

Нагадаємо, що глобальне виробництво електричної енергії у 2020 р було забезпечено завдяки наступним видам генерації: вугільна (33,8 %), з природнього газу (22,8 %), гідроелектростанції (16,8 %), атомні електростанції (10,1%), вітроелектростанції (6,1 %), сонячні електростанції (3,3 %), біонергетика (2,2 %). Про це свідчать дані звіту Global Electricity Review 2021 від британського аналітичного агентства Ember.

Як вже повідомляло NotaВene, міністри навколишнього середовища країн Великої сімки (Велика Британія, Німеччина, Італія, США, Франція, Японія, Канада) опублікували комюніке з питань клімату та навколишнього середовища. У документі підтверджується прихильність G7 переходу до економіки з нульовим балансом викидів (Net Zero) для досягнення кліматичних цілей по утриманню глобального потепління не вище 1,5 градусів Цельсія.

При цьому наголошується, що вироблення електроенергії на основі вугілля є найбільшим фактором глобального підвищення температури.

Варто зазначити, що скорочення на 40% викидів СО2 в атмосферу для України можливе тільки внаслідок скорочення виробництва: менше виробляється електроенергії, мінеральних добрив, виплавляється металу, ніж 30 років тому.

Втім, навіть збереження діючих зобов’язань України скоротити викиди СО2 на 40% далеко не всі промислові підприємства можуть витримати. За оцінкою голови комітету з екології та розвитку зеленої економіки Федерації роботодавців України Павла Жили, для досягнень цієї мети промисловим підприємствам України необхідні 102 млрд євро інвестицій.

Total
0
Shares
Previous Article

Amazon збільшив чистий прибуток в II кварталі на 48%

Next Article

Інфраструктурне будівництво в червні зросло на 29%

Related Posts
Total
0
Share