Ціна газу в Європі перевищила 1000 дол. за тисячу кубометрів

Ціна газу в Європі вперше в поточному році перевищила 1000 дол./тис. кубометрів, із посиланням на дані лондонської біржі ICE Futures повідомляє Інтерфакс.

Вдень 23 лютого ціна найближчого (березневого) ф’ючерсу на хабі TTF досягла 1004 дол./тис. кубометрів, тоді як 22 лютого торги на TTF закрилися лише на рівні 925 дол.

Раніше газ вищий за 1000 дол./тис. кубометрів торгувався в Європі у грудні 2021 р.

Зростання цін, ймовірно, обумовлене тим, що влада ФРН вирішила провести додаткове вивчення впливу газопроводу Північний потік-2 на безпеку поставок.

До того ж Munich re, друга за активами страхова компанія Німеччини та найбільший у країні перестраховик, анулює контракт із газопроводу Північний потік-2. Про це оголосив у середу головний виконавчий директор Munich re Йоахім Веннінг.

Нагадаємо, що 22 лютого нафта досягла найвищого рівня з 2014 р., оскільки напруженість у відносинах між Росією та Україною загострилася після того як Кремль направив регулярні війська в окуповані РФ території Донецької та Луганської областей, що посилило побоювання з приводу поставок, які підштовхують ціни майже до 100 дол. за барель.

Як вже повідомляло NotaВene.news, ф’ючерсні ціни на природний газ на європейському хабі TTF наприкінці вівторка, 15 лютого, різко обвалилися на 15% — до 69,1 євро/MWh, як свідчать дані торгів на біржі ICE. Це найнижче значення з початку листопаду 2021 р.

Total
0
Shares
Previous Article

Уряд отримав дозвіл спрямовувати бюджетні кошти на армію

Next Article

Євросоюз готує санкції проти Шойгу та фабрики тролів

Related Posts
Total
0
Share