Чистий прибуток Starbucks зріс у 4,5 рази

Чистий прибуток однієї з найбільших світових мереж кав’ярень Starbucks за підсумками 2020-2021 фінансового року (завершився 27 вересня) збільшився у 4,5 рази до минулого року — до 4,199 млрд доларів США, повідомляє офіційний сайт компанії.

Розбавлений прибуток на акцію склав 3,54 дол. проти 0,79 дол. рік тому. Виторг компанії зріс на 23,6% — до 29,06 млрд дол. За фінансовий рік компанія відкрила 1173 нові кав’ярні.

У четвертому кварталі чистий прибуток компанії виріс у 4,5 рази у річному вираженні і склав 1,764 млрд дол. Виторг зріс на 31,3%, до 8,146 млрд дол. За квартал мережа відкрила 538 нових кав’ярень, завершивши рік із рекордною кількістю кав’ярень по всьому світу в 33 833.

“Сьогодні ми оголошуємо про подвоєння інвестицій у наших партнерів та співробітників… Ми очікуємо, що наш високий темп ділової активності, підвищення операційної ефективності та збільшення кав’ярень по всьому світу, що триває, профінансують ці безпрецедентні інвестиції, забезпечивши нам ще один рік значного зростання”, — зазначає головний виконавчий директор компанії Кевін Джонсон.

У результаті цих інвестицій Starbucks розраховує підвищити середню заробітну плату до 17 дол. за годину до літа 2022 р.

Нагадаємо, що світові ціни на каву вже виросли на 55% в цьому році, в основному через погану погоду в Бразилії. Тепер вони можуть підскочити ще вище через те, що колумбійські фермери вирішили притримати поставки, щоб продати свою продукцію за вищою ціною.

Як вже повідомляло NotaВene, через істотні перебої в логістичних ланцюжках оптової торгівлі покупці стикаються з падінням рівня поставок і зростанням цін. У найближчому майбутньому це може означати, що ціна на чашечку еспресо або капучіно в звичайному кафе Європи або США почне зростати.

Важливим фактором очікуваних змін стала посуха, яка вплинула на урожай арабіки в Бразилії. Якщо зараз оптовики можуть розраховувати на запаси кави, то незабаром вони закінчаться і задовольнити зростаючий попит споживачів буде не так легко. Тільки в США запаси кави досягли свого шестирічного мінімуму.

Total
0
Shares
Previous Article

Дефіцит зовнішньої торгівлі зменшився на 19%

Next Article

Енергоатом звітує про прибуток 2,35 млрд грн

Related Posts
Читать дальше

Фізичні особи отримали право на компенсацію за неякісне електропостачання

В Україні посилюється відповідальність бізнесу за неякісне надання послуг з електропостачання споживачам. Зміни до порядку, що регулює забезпечення…
Читать дальше

Південна Корея розробила проєкт найбільшого в світі морського вітропарку вартістю 43 млрд доларів

В рамках стратегії по екологічно безпечному відновленню після оголошеної через COVID-19 пандемії Південна Корея розробила план побудови до…
Total
0
Share