Чистий прибуток Maersk збільшився у 5 разів

За підсумками IV кварталу данська транспортно-логістична компанія A.P. Moeller-Maersk AS показала рекордні показники виручки, EBIT і чистого прибутку на тлі стрибка вартості фрахту в умовах зростання споживчого попиту при проблемах, що зберігаються в ланцюжках поставок, повідомляє Финмаркет.

Maersk підвищила річні дивіденди, а також покращила прогнози на 2022 р. Як йдеться в повідомленні компанії, її виручка в минулому кварталі зросла порівняно з аналогічним періодом попереднього року на 64% — до 18,5 млрд доларів США. Чистий прибуток збільшився майже в п’ять разів — до 6,09 млрд дол. з 1,3 млрд дол., EBIT — в чотири рази — до 6,63 млрд дол.

Обсяг перевезень у жовтні-грудні скоротився на 4%, тоді як вартість фрахту злетіла на 80%.
“Виняткові ринкові умови призвели до рекордних темпів зростання бізнесу компанії та її прибутковості, проте також створили величезні проблеми для наших клієнтів”, — стверджує головний виконавчий директор компанії Сорен Скоу. За його словами, Maersk вжила заходів для вирішення проблеми надмірної завантаженості портів за рахунок збільшення потужностей, продуктивності терміналів та нарощування присутності у логістичній сфері.

9 лютого Maersk оголосив, що планує придбати американську логістичну компанію Pilot Freight Services за 1,68 млрд дол. Pilot Freight, що спеціалізується на доставці великих вантажів від компаній до покупців, представлена ​​в Північній Америці, Іспанії та Нідерландах, має штат понад 2,6 тис. працівників.

Maersk підвищив прогноз EBITDA на поточний рік до 24 млрд дл. з 22-23 млрд дол., що очікувалися в листопаді, прогноз EBIT — до 19,8 млрд дол. з 19 млрд дол. Вільний грошовий потік, згідно з прогнозом, складе більше 15 млрд дол. цього року. За останні 12 місяців вартість акцій команії зросла на 82%.

У IV кварталі Maersk викупив власні акції на суму 1,9 млрд данських крон (286 млн дол.). За підсумками 2021 р. компанія виплатить дивіденди у розмірі 2,5 тис. данських крон на акцію порівняно з 330 кронами на рік раніше.

Нагадаємо, що в листопаді минулого року світовий лідер у контейнерних перевезеннях та в управлінні портами A.P. Moeller-Maersk відзвітував про рекордний у своїй 117-річній історії квартал.

Як вже повідомляло NotaВene.news, група компаній A. P. Moller-Maersk у I кварталі 2024 р отримає перше судно в серії з восьми великих контейнерних суден для обслуговування океанських ліній, які будуть використовувати в якості палива вуглецево-нейтральний метанол.

Total
0
Shares
Previous Article

В лютому енергосистема України працюватиме ізольовано від РФ і Біларусі

Next Article

Ціни на алюміній зросли до максимуму з 2008 р.

Related Posts
Total
0
Share