Чистий прибуток Alphabet у III кварталі збільшився на 68%

Американська Alphabet Inc., холдингова компанія Google, збільшила чистий прибуток у третьому кварталі 2021 року на 68%, виручку – на 41%, повідомляє Інтерфакс.

Зростанню фінансових показників компанії сприяло суттєве підвищення прибутків Google від реклами. В умовах пандемії COVID-19, коли відвідуваність звичайних магазинів знизилася, і покупці переключилися на онлайн-покупки, рекламодавці стали активніше вкладати гроші у цифрове просування товарів.

Як йдеться в повідомленні Alphabet, її чистий прибуток у липні-вересні становив 18,94 млрд доларів США порівняно з 11,25 млрд дол. за аналогічний період минулого року.

Прибуток у розрахунку на акцію зріс до 27,99 дол. з 16,4 дол. Експерти, опитані FactSet, у середньому прогнозували чистий прибуток компанії на рівні 23,73 дол. на акцію.

Квартальний виторг Alphabet збільшився до 65,12 млрд дол. з 46,17 млрд дол. роком раніше.

Виручка без урахування витрат на придбання трафіку, які становили 11,5 млрд дол., підвищилася на 41%, до 53,62 млрд дол. за середнього прогнозу ринку для цього показника в 52,3 млрд дол.

Рекламні доходи Google минулого кварталу підскочили на 43%, до 53,1 млрд дол. Зокрема, пошуковий сервіс заробив на рекламі 37,9 млрд дол., на 44% більше, ніж роком раніше. Доходи від реклами на YouTube зросли на 43%, до 7,21 млрд дол. Цей показник, проте, виявився гіршим за середній прогноз експертів, опитаних Bloomberg, на рівні 7,5 млрд дол.

Головний фінансовий директор компанії Рут Порат зазначає, що зміна налаштувань приватності для пристроїв Apple вплинула на виручку YouTube. Як повідомлялося, з квітня поточного року Apple почала вимагати від власників застосунків вимагати у користувачів інформацію про те, якими даними вони готові ділитися.

Виручка сервісів Google загалом підвищилася на 41%, до 59,88 млрд дол., виручка Google Cloud підскочила на 45%, до 4,99 млрд дол., також виявившись гіршою за середній прогноз Уолл-стріт у 5,04 млрд дол.

Минулого кварталу Alphabet викупила 4,6 млн власних акцій на загальну суму 12,6 млрд дол.

Акції компанії подешевшали на 0,8% на додаткових торгах у вівторок. Капіталізація Alphabet з початку 2021 р зросла на 59% і становить 1,84 трлн дол. Фондовий індекс S&P 500 за цей період додав 22%.

Нагадаємо, що Alphabet Inc., холдингова компанія Google, збільшила чистий прибуток у другому кварталі 2021 р майже в три рази, при цьому її виручка піднялася на 62%, до чергового рекорду.

Як вже повідомляло NotaВene, Alphabet опублікувала показники діяльності в першій чверті поточного фінансового року, яка була завершена 31 березня. Виручка компанії за тримісячний період склала 55,3 млрд дол Це на третину (34%) більше в порівнянні з показником річної давності, коли холдинг отримав 41,2 млрд дол. виторгу.

Варто зазначити, що Джо Байден підписав указ, спрямований на обмеження монополій великих технологічних корпорацій і створення конкурентного середовища в технологічному секторі США. Президент підкреслив, що капіталізм без конкуренції є банальною експлуатацією.

Total
0
Shares
Previous Article

В Луцьку складатимуть китайські електробуси Granton

Next Article

Фонд держмайна вчергове переніс аукціон з продажу ОГХК

Related Posts
Читать дальше

Уряд передав Укренерго, Оператора ринку і Магістральні газопроводи під управління Міненерго

Кабінет міністрів передав НЕК “Укренерго” та ПАТ “Магістральні газопроводи України” з під управління Міністерства фінансів під управління Міністерства…
Total
0
Share