Чисті валютні резерви НБУ з початку року зросли на 1 млрд дол.

Чисті валютні резерви України (без врахування коштів, запозичених у Міжнародного валютного фонда) на початок жовтня становили 19,08 млрд доларів США (на початок вересня було 21,36 млрд дол., на початок серпня – 18,53 млрд дол., на початок року – 18,1 млрд дол.), повідомляє Національний банк.

Валові валютні резерви (з урахуванням запозичених в МВФ коштів) на початок жовтня становили 28,7 млрд дол (на початок вересня було 31,6 млрд дол, на початок серпня – 28,95 млрд дол, на початок року – 29,1 млрд дол).

Раніше НБУ інформував, що його резерви в серпні зросли до максимуму з квітня 2021 року, передусім, завдяки розподілу СПЗ Міжнародним валютним фондом (Україна отримала від Фонду понад 2,7 млрд дол).

У вересні валютні резерви НБУ знизилися внаслідок пікових виплат за зовнішнім держборгом.

Нагадаємо, що станом на 1 вересня валютні резерви становили 31 614,5 млн доларів США (в еквіваленті).

У серпні міжнародні резерви зросли на 2,66 млрд дол. або на 9,2% — з 28,95 млрд дол. у липні.

Такий обсяг резервів є рекордним за останні дев’ять років. Більший від вищезазначеного обсяг було зафіксовано ще у квітні 2012 р. У серпні резерви зросли завдяки насамперед надходженню 1,928 млрд дол. спеціальних прав запозичень (SDR) у межах розподілу від МВФ.

Як вже повідомляло NotaВene, інтервенції НБУ з купівлі валюти на міжбанківському ринку з початку року склали 1.5 млрд дол.

Total
0
Shares
Previous Article

Продажі вакцин Pfizer і Moderna в наступному році зростуть удвічі

Next Article

Продажі планшетів у всьому світі впадуть більш ніж на 7%

Related Posts
Total
0
Share