Число кібератак на компанії зросло на 50%

У 2021 р. кількість кібератак на корпоративні мережі зросла на 50% на тиждень, порівняно з 2020 р., повідомляє Check Point Software Technologies.

Одним зі стрімко зростаючих напрямків цифрових загроз стала корпоративна сфера — кількість атак у ній зросла на 50%. Пік спостерігався наприкінці року, коли зловмисники часто використовували вразливість Log4j. Серед регіонів найбільше зростання зафіксовано у Європі (на 68%), Північній Америці (61%) та Латинській Америці (38%).

Компанії зі сфери освіти та досліджень у середньому стикалися із 1605 атаками щотижня (на кожну організацію). Це на 75% більше, ніж у 2020 р. Щодо державних галузей (військові та комунікаційні сфери), у них у середньому зафіксовано 1100 атак на тиждень.

“Нові методи проникнення та способи ухилення від виявлення значно полегшили хакерам реалізацію їхніх планів, — зазначає менеджер зі збору даних про загрози в Check Point Software Technologies Омер Дембінські. За його словами, пік атак припав на грудень 2021 р. в основному через спроби використання вразливості Log4J. Експерт прогнозує подальше зростання кількості атак на компанії у 2022 р.

Наприкінці 2021 р. в Log4j була виявлена ​​вразливість, якій надали найвищий критичний статус. Багато компаній, у тому числі технологічні гіганти Microsoft, Amazon і IBM визнали, що деякі їхні сервіси схильні до цієї вразливості. Суть уразливості в тому, що Log4j дозволяє виконати будь-який шкідливий код за допомогою Java Naming and Directory Interface (JNDI).

Нагадаємо, що за оцінкою команії Gartner, світові витрати на технології та послуги, пов’язані з інформаційною безпекою та управлінням ризиками, в 2021 р. мали зрости на 12,4% і досягнути 150,4 млрд дол.

Як вже повідомляло NotaВene, збитки від кіберзлочинності в 2020 р. складають 1 трлн дол. і продовжують зростати. Через локдаун багато компаній спростили життя хакерам, перевівши співробітників на віддалену роботу.

Total
0
Shares
Previous Article

Суд наклав арешт на 100% акцій заводу Більшовик

Next Article

USDA знизило прогноз виробництва кукурудзи у поточному сезоні

Related Posts
Total
0
Share