Число абонентів китайських 5G-мереж збільшилося на 400 млн

Згідно з офіційною статистикою, число 5G-абонентів трьох найбільших китайських операторів зв’язку China Telecom, China Unicom і China Mobile за минулий рік досягло 730 млн. З урахуванням того, що рік тому ця кількість становила 333,5 млн абонентів, йдеться про більш ніж дворазове зростанні — на 396,5 млн, повідомляє британське видання The Register.

Як зазначає The Register, у статистичному звіті значаться лише “підписки”, які можуть включати кілька пристроїв або абонентів, тобто фактична кількість людей, які використовують мережі п’ятого покоління може бути ще більшою. Незважаючи на активний розвиток 5G-мереж, мобільна інфраструктура четвертого покоління також показала позитивну динаміку — кількість 4G-абонентів у Китаї за минулий рік збільшилася на 100 млн людей. І ще на 50 млн абонентів збільшилася кількість клієнтів дротового широкосмугового доступу, досягнувши позначки 505 млн. Згідно з Китайським статистичним щорічником, в країні налічуються 494 ​​млн домогосподарств і 250 млн “корпоративних підприємств” — виходить, що багато хто обходиться без дротового підключення.

Активне зростання числа абонентів не можна назвати сюрпризом — Пекін вважає 5G найважливішим елементом національної програми цифровізації. Проте масштаби виконаної роботи воістину вражають: лише в Індії та Китаї населення перевищує зазначені 396,5 млн, не кажучи вже про ринок для 730 млн абонентів. А ще Китай на відміну від США не виявляє жодного занепокоєння щодо впливу мереж 5G на авіаційні прилади. Більше того, минулого року телекомунікаційний гігант ZTE запропонував забезпечити підтримкою мереж 5G і самі пасажирські літаки.

Нагадаємо, що мережа 5G у китайському Шеньчжені вже налічує понад 46 000 базових станцій. У Німеччині при цьому всього 850 базових станцій 5G. Іншими словами, за кількістю базових станцій 5G Шеньчжень випереджає Німеччину в 50 разів. В даний час Китай випереджає не тільки Німеччину, але і всю Європу.

Як вже повідомляло NotaВene, міністерство промисловості та інформаційних технологій КНР оприлюднило “План дій з інновацій та розвитку промислового інтернету (2021-2023)”, в якому пропонується до 2023 р. побудувати в Китаї передову інфраструктуру промислового інтернету. Проєкт передбачає масштабну інтеграцію 5G-інтернету і бізнес-форматів, а також значне збільшення загальної виробничої потужності промислового інтернету. 

Слід зазначити, що американський уряд має намір використовувати всі ресурси для витіснення китайських компаній з ринку 5G-технологій. Якщо раніше США обмежувалися переважно погрозами і домовленостями, то тепер в дію вводяться спеціальні програми, що передбачають преференції і спеціальне навчання для тих, хто відмовиться від співпраці з КНР.

Total
0
Shares
Previous Article

Велика Британія відкликає співробітників посольства в Україні

Next Article

Україна скоротила експорт олії

Related Posts
Total
0
Share