Через відсутність палива 13 блоків та 6 корпусів ТЕС і ТЕЦ знаходяться в простої

13 енергоблоків та шість корпусів теплоелектростанцій та теплоелектроцентралей мають аварійні заявки через відсутність палива на складах і знаходяться в простої, повідомляє Національна енергетичная компанія “Укренерго“.

Зокрема, Слов’янська ТЕС (власник — ПАТ “Донбасенерго”) знаходиться у повному простої на потужності 0 МВт. Водночас, 30 серпня станція працювала на потужності 303 МВт.

Державне ПАТ “Центренерго” через відсутність палива вивело на нульову потужність шість блоків (три — Вуглегірська ТЕС, дві — Трипільська ТЕС, один — Зміївська ТЕС ) та три корпуси на Зміївській ТЕС. Таким чином, загальна потужність станцій компанії становить 413 МВт, що в 2,2 рази менше за потужність станом 30 серпня (901 МВт).

В свою чергу, теплоелектростанції з групи ДТЕК мають лише два енергоблоки (Запорізька ТЕС) та один корпус Криворізької ТЕС в простої, через брак палива. Загальна потужність всіх ТЕС компанії — 2207 МВт, що лише на 10% менше за потужність в цей час тиждень тому — 2443 МВт.

Не виробляють також електроенергію та знаходяться під аварійним статусом наступні ТЕЦ:

  • Харківська ТЕЦ-5 —  два із трьох блоків, актуальна потужність 0 МВт
  • Київська ТЕЦ-5 —  два із чотирьох блоків, актуальна потужність 53 МВт (блок №2)
  • Київська ТЕЦ-6 — один з двох блоків потужність 0 МВт.

Нагадаємо, що ПрАТ “НЕК” Укренерго “в 2020 р отримало 27 млрд 498,47 млн грн чистого збитку проти 1 млрд 857,391 млн грн чистого прибутку за 2019 р.

Як вже повідомляло NotaВene, 68 із 75 енергоблоків теплоелектростанцій в Україні експлуатується понад відведений проєктний термін. 95% розподільчих електричних мереж перебувають у незадовільному стані.

Варто зазначити, що Бурштинська ТЕС є найбруднішою електростанцією Європи, а Україна викидає отруйного пилу з вмістом важких металів більше, ніж всі країни ЄС, Туреччина та Західні Балкани разом узяті. Згідно з розрахунками міжнародного аналітичного центру EMBER, Україна продукує 72% всіх викидів зольного пилу в Європі, 27% двоокису сірки та 16% оксидів азоту.

Total
0
Shares
Previous Article

Виробництво аграрної продукції в Україні подорожчало на 35%

Next Article

Міжнародні резерви України зросли до 31,6 млрд дол.

Related Posts
Читать дальше

Китай контролює понад 30% ринку по 15 групах товарів і послуг

Китайські компанії контролюють понад 30% ринку розумних колонок, смартфонів, камер відеоспостереження, персональних комп’ютерів, побутових кондиціонерів і пральних машин,…
Total
0
Share