Частка зеленої енергетики в Україні за рік зросла удвічі

У 2020 р. частка вітрових та сонячних електростанцій у структурі виробництва електроенергії зросла вдвічі — із 3,3% до 6,8%, повідомляє Національная енергетична компанія “Укренерго“.

При цьому, встановлена потужність ВЕС і СЕС збільшилась на 1,9 ГВт (+41% у порівнянні з 2019 роком).

“Найбільше зросла встановлена потужність СЕС, пік виробництва яких у весняно-літній період припадає на години денного зниження споживання (з 12:00 до 17:00), що потребує гнучких інструментів для їхнього балансування. Саме балансування ВДЕ, переважно СЕС, у денні години було торік і залишається на сьогодні основною проблемою інтеграції ВДЕ в енергосистему України”, — зазначає Укренерго.

За прогнозами Укренерго, зростання потужностей “зеленої” енергетики продовжиться у 2021 р., і буде рости її частка в загальній структурі виробництва електроенергії.

Нагадаємо, станом на кінець 2020 р. в Україні налічувалося більше 29 900 домогосподарств, які встановили сонячні панелі. Їхня загальна потужність сягала 780 МВт.

Обсяг вкладених інвестицій в домашні СЕС становив 600 млн євро. Так, на кінець 2019 р. нараховувалося близько 22 тис. родин, які перейшли на СЕС. На кінець 2018 р. таких родин було у чотири рази менше — лише 7450 домогосподарств.

Як вже повідомляв NotaВene, частка відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) в генерації електрики в Європі в 2020 р. вперше в історії перевищила частку викопного палива.

Варто зазначити, що UPD Renewables, стратегічним інвестором якої виступає холдингова компанія UFuture Василя Хмельницького, і катарська компанія Nebras Power підписали інвестиційний договір, який передбачає створення консорціуму для реалізації проєктів в вітроенергетиці.

Total
0
Shares
Previous Article

Три чверті професійних інвесторів вважають біткоін бульбашкой

Next Article

ЄК не стане продовжувати контракти на поставку вакцини з AstraZeneca і Johnson & Johnson

Related Posts
Читать дальше

Нафтогаз почав процедуру розподілу активів Укрнафти з Коломойським

НАК “Нафтогаз України” як мажоритарний акціонер ПАТ “Укрнафта” направив спостережній раді компанії повідомлення про необхідність розпочати розгляд питання…
Total
0
Share