Частка туризму в світовому ВВП скоротилася вдвічі

Внесок туристичної індустрії в глобальний ВВП у 2020 р. знизився на 49,1% до 4,7 млрд дол., тоді як у 2019 р. цей показник становив 9,2 млрд дол., повідомляє Всесвітня рада з туризму та подорожей (WTTC).

У всьому світі у 2020 р. в цьому секторі було втрачено майже 62 млн робочих місць, тепер їх число в індустрії складає 272 млн. У звіті зазначається, що загроза подальшої втрати місць найближчим часом не зникне. До пандемії на міжнародний туризм доводилося кожне четверте нове робоче у світі і 10,6% всіх робочих місць.

У 2019 р. ВВП у секторі подорожей і туризму США склав майже 1,9 трлн дол. Дослідження WTTC показало, що у 2020 р. внесок галузі в ВВП країни знизився на 41%. Оскільки США є найбільшою економікою у сфері подорожей і туризму у світі, її відновлення відіграє важливу роль у пожвавленні цього сектора на глобальному рівні. Торік робочі місця у сфері подорожей і туризму в США скоротилися на 33,2%, при цьому було втрачено 5,4 млн робочих місць.

“Подорожі та туризм грають ключову роль в забезпеченні робочих місць і фінансової вигоди для економіки США в цілому, — каже генеральний директор WTTC Глорія Гевара. — Спад галузі через пандемію відчувається повсюдно для сімей, власників бізнесу і туроператорів, які залежать від процвітаючого сектора як джерела коштів для існування. Відновлення міжнародних поїздок створить більше можливостей для працевлаштування та дасть можливість відродити економіку країни. Наше дослідження показує, що якщо до літа цього року відновиться мобільність і міжнародні поїздки, внесок цього сектора у світовій ВВП у сфері подорожей і туризму може різко зрости у 2021 р”.

WTTC привітала зусилля адміністрації Джо Байдена з перезапуску туристичного сектора США за допомогою 14 млрд дол., виділених авіакомпаніям відповідно до закону про американський план порятунку 2021 р., а також завдяки швидкому розгортанню вакцинації і “твердої позиції щодо носіння масок для запобігання подальшому поширенню коронавірусу”.

У 2019 р. під час поїздок мандрівники витратили 1,7 трлн дол., що становило майже 7% міжнародного експорту і 27,4% експорту послуг. У 2020 р. витрати туристів на подорожі по своїх країнах скоротилися на 45%, а витрати в ході зарубіжних поїздок — майже на 70%.

WTTC досліджувала вплив подорожей і туризму на економіку і зайнятість для 185 країн і 25 географічних або економічних регіонів світу.

Нагадаємо, що за перші десять місяців 2020 р. через через карантинні обмеження міжнародний туризм втратив 935 млрд дол. Всесвітня туристська організація ООН (UNWTO) повідомляє, що пандемія коронавирусу відкинула світовий туризм до рівня 1990 р.

Як вже повідомляло NotaВene, число міжнародних прибуттів туристів в 2020 р. скоротилося на 1 млрд або 74%, таким чином рік став найгіршим для туризму за всю історію спостережень, за даними UNWTO.

Total
0
Shares
Previous Article

Стартап українського інженера залучив 20,5 млн дол.

Next Article

Автомобільний ринок зросте втричі за рахунок дешевих електромобілів

Related Posts
Читать дальше

Обов’язки голови правління Укрзалізниці покладено на міністра інфраструктури

Рада національної безпеки та оборони прийняла рішення покласти обов’язки голови правління АТ “Укрзалізниця” на міністра інфраструктури Олександра Кубракова,…
Читать дальше

Авторські права захищатиме Національний орган інтелектуальної власності

Кабінет міністрів завершив реформу системи правової охорони інтелектуальної власності, створивши Національний орган інтелектуальної власності, виконання функцій якого покладено…
Total
0
Share