Частка ТЕС у виробництві електроенергії в Україні знизилася на 5%

Частка теплових електростанцій (ТЕС) у загальному виробництві електроенергії за підсумками 2020 р знизилася на 5%, до 27,2%, у порівнянні з 2016 р, повідомляє Міністерство енергетики та вугільної промисловості.

“Ця тенденція збережеться й надалі. Відповідно до затвердженого Міненерго прогнозного балансу електричної енергії, за підсумками поточного року очікується подальше скорочення вугільної генерації ТЕС до 25,6%”, — стверджує заступник міністра енергетики Максим Немчинов.

Зазначається, що в українській енергосистемі вже були зафіксовані випадки, коли за добу відновлювані джерела виробили більше електричної енергії, ніж усі теплові електростанції й теплоелектроцентралі України.

З початку травня частка електричної енергії, виробленої атомною генерацією, становить 58,7%, ГЕС та ГАЕС — 10,2%, ВДЕ — 9,1%, ТЕС та ТЕЦ — 20,5%, що відповідає лише п’ятій частині всієї виробленої електроенергії.

Нагадаємо, Бурштинська ТЕС є найбруднішою електростанцією Європи, а Україна викидає отруйного пилу з вмістом важких металів більше, ніж всі країни ЄС, Туреччина та Західні Балкани разом узяті.

За даними міжнародного аналітичного центру EMBER, Україна продукує 72% всіх викидів зольного пилу в Європі, 27% двоокису сірки та 16% оксидів азоту. 

NotaВene вже розповідало, що скорочення на 40% викидів СО2 в атмосферу для України можливе тільки внаслідок скорочення виробництва: менше виробляється електроенергії, мінеральних добрив, виплавляється металу, ніж 30 років тому.

Втім, навіть збереження діючих зобов’язань України скоротити викиди СО2 на 40% далеко не всі промислові підприємства можуть витримати. За оцінкою голови комітету з екології та розвитку зеленої економіки Федерації роботодавців України Павла Жили, для досягнень цієї мети промисловим підприємствам України необхідні 102 млрд євро інвестицій.

Варто зазначити, що триває процес узгодження із Посольством Великої Британії підтримки розробки нової енергетичної стратегії України до 2050 р. урядом Британії. Нова стратегія розроблятиметься на базі моделі низьковуглецевого розвитку енергетичного сектору, декарбонізації з урахуванням європейського “зеленого” курсу.

У минулому році частка відновлюваних джерел енергії в генерації електрики в Європі вперше в історії перевищила частку викопного палива.

Статистика показує, що обсяги енергії, яка вироблється від вітру і сонця, майже подвоїлися з 2015 р., а за станом на минулий рік на них припадала п’ята частина вироблення електроенергії в країнах ЄС. У 2020 р. на 20% знизилася вироблення електроенергії за рахунок вугілля — тепер це джерело забезпечує тільки 13% всіх електроенергії, виробленої в ЄС.

Total
0
Shares
Previous Article

Вантажні перевезення за чотири місяці зросли на 0,7%

Next Article

Суд зобов'язав Royal Dutch Shell скоротити викиди CO2 на 45%

Related Posts
Total
0
Share