Частка електромобілів у глобальних автопродажах досягне 70% до 2040 р

Компанія BloombergNEF (BNEF) опублікувала доповідь про розвиток транспорту з нульовими викидами Zero-Emission Vehicles Factbook, що містить також прогноз ринку до 2040 р.

У новій доповіді досліджуються автомобілі з нульовим рівнем викидів, до яких належать електромобілі, що працюють лише від акумуляторів (BEV) або водневих паливних елементів (FCV). У спеціальному застереженні BNEF зазначає, що під електромобілями зазвичай розуміють також гібриди, що заряджаються (PHEV), але в даній доповіді вони докладно не розглядаються, оскільки викиди від їх експлуатації не є нульовими.

BNEF підвищив свій прогноз розповсюдження транспорту з нульовими викидами у 2021 р. Якщо в 2019 р компанія прогнозувала 495 млн пасажирських і комерційних машин з нульовими викидами у світовому парку, то зараз очікування зросли до 677 млн. Частка гібридів, що заряджаються, у продажах, як вважають аналітики BloombergNEF, до 2040 р знизиться майже до нуля. А ось частка транспорту з нульовими викидами у глобальних продажах пасажирських автомобілів до 2040 р досягне 70%.

BNEF показує, що частка електромобілів у глобальних продажах пасажирських автомобілів за підсумками першого півріччя 2021 р перевищила 7,2%. За підсумками 2019 р вона становила 2,6%, 2020 р — 4,3%.

BNEF прогнозує, що у 2021 р буде продано 5,6 млн електромобілів, майже вдвічі більше, ніж у 2020 р (3,1 млн).

Швидко зростає кількість представлених на ринку моделей електричних, у тому числі водневих автомобілів. Нині їх уже близько 500. Швидко зростають потужності з випуску акумуляторів. За два роки вони виросли майже вдвічі, а до 2025 р збільшаться ще вп’ятеро і досягнуть 2539 ГВт*год/рік. При цьому частка Європи у виробництві батарей зросте з 6% до 18%.

Коли електромобілі досягнуть цінового паритету із традиційними авто? Залежно від класу машини, це станеться загалом у середині 2020 років.

10 автоконцернів зобов’язалися досягти в сукупності понад 40 млн продажів електромобілів у 2030 р. Це включає мета Tesla продати 20 млн BEV.

Державну політика в різних країнах показує, що 18 національних та 27 регіональних/муніципальних урядів прийняли зобов’язання щодо відмови від автомобілів з ДВС. У Китаї та США таких зобов’язань не прийнято, але там діють досить агресивні цілі по частці електромобілів у продажах. У сукупності всі ці зобов’язання охоплюють майже половину світового автомобільного ринку.

Нагадаємо, що в другому кварталі 2021 р на акумуляторні електромобілі (BEV) довелося 7,5% загальноєвропейських продажів. Це вдвічі більше, ніж за той же період 2020 р.

Як вже повідомляло NotaВene, аналітичне агентство Canalys опублікувало звіт про світові продажі електрокарів в 2020 р. і зробило прогноз зростання, згідно якого їх частка на загальному авторинку досягне 50% в найближчі десять років.

Як наголошується в звіті, світові продажі електромобілів в 2020 р. зросли на 39%, досягнувши 3,1 млн одиниць. Показово, що зростання попиту на електрокари йшло паралельно зі зниженням продажів в цілому по ринку легкових автомобілів, який в минулому році скоротився на 14%. Іншими словами, все більше людей замість автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння вибирають електрокар.

Варто зазначити, що Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкти про зміни до Податкового і Митного кодексів для стимулювання розвитку галузі електротранспорту в Україні.

Згідно з законопроєктом №3476, до 1 січня 2031 р операції зі ввезення в Україну товарів підприємствами, які мають, створюють або модернізують виробничі потужності для промислового виробництва електромобілів, звільняються від оподаткування ПДВ.

До 31 грудня 2033 р також звільняються від сплати податку на прибуток підприємства електротехнічної промисловості, які реалізують електродвигуни для виробництва електротранспорту (окрім тролейбусів), літій-іонні акумулятори, зарядні пристрої, а також компанії автопрому, які реалізують електрокари власного виробництва.

Total
0
Shares
Previous Article

Укрзалізниця скоротила обсяги перевезень руди на 3,3%

Next Article

У Китаї розташовано 70% всіх базових станцій 5G і 80% усіх користувачів

Related Posts
Total
0
Share