Частка атомної енергетики в світовій генерації знизиться до 8% до 2050 р

Міжнародне енергетичне агентство (International Energy Agency, IEA) опублікувало щорічну доповідь про перспективи світової енергетики до 2050 р. Згідно з прогнозами, частка атомної енергетики в світі знизиться до 8%, повідомляє IEA.

Відмінною рисою звіту став прогноз розвитку атомної енергетики в порівнянні з розвитком сонячної і вітрової енергетики. У доповіді МЕА розглядаються чотири сценарії світового енергетичного розвитку.

Сценарій оголошеної політики, в якому відображаються всі оголошені сьогодні політичні наміри і цілі в частині розвитку енергетики, підкріплені детальними заходами по їх реалізації.

Новий сценарій анонсованих зобов’язань, в якому враховуються всі кліматичні зобов’язання країн.

Сценарії сталого розвитку, який дозволить досягти цілей Паризької угоди щодо обмеження зростання глобальної температури значно нижче 2 градусів Цельсія.

“Чистий нуль викидів до 2050 р”, в рамках якого більше число країн і компаній виконують завдання по досягненню нульового балансу викидів (Net Zero Emissions).

У всіх сценаріях передбачаються різні рівні енергоспоживання. При цьому виробництво електрики до 2050 р у всіх сценаріях істотно виросте в порівнянні з нинішнім рівнем. Як наслідок, в будь-якому випадку частка атомної енергетики знижується з нинішніх 10% до 8%.

У цих умовах сумарна частка сонячної і вітрової енергетики у всіх сценаріях росте і досягає до 2050 р 40-68% в залежності від сценарію.

Відповідно до торішньої доповіді МАГАТЕ, до 2050 р частка атомної енергетики у виробленні електроенергії в світі складе 5,7-11,2%.

Нагадаємо, що в березні 2021 р міністр навколишнього середовища ФРН Свен Шульце презентувала програмний документ, який передбачає політичний вплив на інші європейські країни, щоб вони приєдналися до відмови від атомної енергетики.

У документі присутній досить контраверсійний фрагмент, який вказує на те, що Німеччина планує політично впливати на держави ЄС з метою, щоб вони відмовилися від атомної енергетики.

“Федеральне міністерство навколишнього середовища активно популяризуватиме разом з тими партнерами з Європи, що думають подібно, приєднатися до процесу відмови від атомної енергетики в європейських країнах. Фінансовані державою нові атомні електростанції в ЄС не відносяться до інтересів Німеччини, ні до інтересу захисту клімату та енергетичної трансформації.

Атомна енергетика економічно вже не вигідна. Хоча вона і мало викидає вуглекислого газу, але вона вже не є чистою. Засоби, які на неї витрачаються, є величезні і обтяжують наступні покоління. В ЄС ми окреслили цілі співтовариства в області поліпшення енергетичної ефективності і розвитку поновлюваних джерел енергії”, — йдеться в документі.

Як вже повідомляло NotaВene, Міністерство енергетики в оновленому прогнозному балансі електроенергії збільшило на 4% частку атомної генерації в 2021 р в порівнянні з попереднім документом, затвердженим в квітні.

Total
0
Shares
Previous Article

НБУ за тиждень купив на міжбанку 350 млн дол.

Next Article

Google звинувачується в монополізації ринку онлайн-реклами

Related Posts
Читать дальше

Білорусь припиняє постачати електроенергію в Україну з 18 листопада

Республіка Білорусь із 18 листопада припинить нещодавно відновлене постачання електроенергії в Україну, повідомляє Інтерфакс-Україна. “Постачання електроенергії в Україну…
Total
0
Share