Будівельники збільшили обсяг робіт у серпні на 10%

У серпні поточного року будівельні підприємства України наростили обсяг виконаних робіт на 10% у порівнянні з відповідним місяцем минулого року. За підсумками січня-серпня показник зріс на 1,8%, повідомляє Державна служба статистики.

Будівництво житлових будинків за підсумками серпня зросло на 28,1% в порівнянні із серпнем минулого року. За вісім місяців зростання було менш значним — на 7%. Обсяг будівництва нежитлових будівель знизився на 1,6%, а за підсумками січня-червня, навпаки, зріс на 10,9%. Інженерне будівництво за місяць зросло на 5,5%, а за вісім місяців — впало на 2,4%.

Частка нового будівництва в загальному обсязі виконаних будівельних робіт у січні-серпні становив 34,9%, ремонту — 38,4%, реконструкції та технічного переоснащення — 26,7%.

По суті, цього року галузь розвивається лише завдяки житловому будівництву. Інфраструктурне будівництво, яке минулого року було локомотивом галузі, демонструє більш низькі темпи.

Найвищі темпи зростання виконаних будівельних робіт у січні-серпні спостерігалися в Тернопільській (55,5%), Черкаській (32,1%) і Рівненській (21,9%) областях. Найбільше падіння показали Чернівецька (-37,2%), Кіровоградська (-30,9%) і Закарпатська (-28,6%) області.

Нагадаємо, що обсяг виконаних будівельних робіт в Україні в січні-липні поточного року в порівнянні з відповідним періодом минулого року не змінився і становив 76,8 млрд грн. На ринку спостерігається сповільнення, оскільки за підсумками півріччя зростання галузі становило 0,2%.

Як вже повідомляло NotaВene, введення в експлуатацію житла в Україні за підсумками січня-червня поточного року збільшилося на 29,5% порівняно з аналогічним періодом минулого року — до 4 млн 797,2 тис. кв. м.

Варто зазначити, що незважаючи на складний рік і падіння економіки, будівельна галузь за підсумками 2020 р продемонструвала зростання. Минулого року обсяг виконаних будівельних робіт в Україні збільшився на 4% — до 199 млрд грн.

 

Total
0
Shares
Previous Article

Мінфін погасив останній випуск п'ятирічних єврооблігацій під гарантією США

Next Article

Від браку мідної фольги зростуть ціни на системні плати і відеокарти

Related Posts
Читать дальше

НКРЕКП оголосила про початок розслідування зловживань на ринку електроенергії

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) винісла питання про проведення розслідування…
Total
0
Share