Британські вчені розробили тест, що оцінює шанси на виживання при COVID-19

Вчені з лондонського інституту Френсіса Кріка розробили тест на COVID-19, який дозволяє оцінити, наскільки гостро у пацієнта буде протікати захворювання і які його шанси на виживання, повідомляє газета The Guardian.

На початку 2020 роки команда професора Мартіна Ралсера з Інституту Френсіса Кріка ідентифікувала 27 видів білків в крові пацієнтів з COVID-19, кількість яких залежала від тяжкості їх симптомів. З того часу вони спостерігали 160 хворих, регулярно перевіряючи їх кров на білки методом мас-спектрометрії і намагалися зрозуміти, чи можна передбачити розвиток захворювання таким способом, пише The Guardian.

Ідея вчених полягає в тому, щоб забезпечити лікарів «цифровою картиною» тяжкості захворювання — того, що не завжди очевидно після загального огляду пацієнта. Наприклад, деякі хворі з COVID-19 випробовують феномен так званої «щасливою гіпоксії», коли їх стан довгий час залишається стабільним, а потім різко погіршується, зазначає The Guardian.

Щоб перевірити ефективність тесту, вчені взяли кров у контрольної групи з 24 важких хворих. Тест правильно передбачив розвиток подій для 18 з тих 19 пацієнтів, що вижили, та у 5 з 5 випадків, коли хвороба закінчилася смертю.

“Ми можемо прогнозувати, кому з пацієнтів потрібні додатковий кисень і дихальний апарат, а також у нас є маркери для пацієнтів, чий стан спочатку був не таким важким, але з високою ймовірністю погіршиться”, — стверджує Ралсер.

Наступний крок вчених — провести клінічні випробування в лікарнях Великобританії, США та Німеччини. Вони мають початися в найближчі тижні. “У разі важкого випадку COVID-19 на рахунку кожен день, і ті, хто потребує інтенсивної терапії, повинні отримати її якомога швидше, тому що це серйозно підвищує їхні шанси на виживання”, — попереджає професор Ралсер.

Як вже повідомляв Nota Bene, на сьогодні 11 вакцин від COVID-19 проходять третій етап випробувань – на людях. А взагалі в світі розробляється більше 200 видів вакцини.

Total
0
Shares
Previous Article

Не идет бизнес? - создай монополию!

Next Article

Antonov Airlines повертає АН-225 Мрія на обслуговування комерційних рейсів

Related Posts
Total
0
Share