BP отримала чистий прибуток в 3,12 млрд дол. у II кварталі

Британська нафтова компанія BP Plc зафіксувала чистий прибуток у розмірі 3,12 млрд доларів США у другому кварталі 2021 р в порівнянні з чистим збитком в 16,85 млрд дол. за той же період роком раніше, повідомляє Інтерфакс.

Компанія оголосила, що підвищить розмір квартальних дивідендів на 4%, до 5,46 цента на акцію, а також запустить програму викупу акцій обсягом 1,4 млрд дол., яку має намір завершити до оголошення результатів за третій квартал.

BP планує щоквартально викуповувати власні акції приблизно на 1 млрд дол. і підвищувати дивіденди на 4% до кінця 2025 р за умови, що ціна на нафту буде не нижче 60 дол. за барель.

Скоригований на вартість заміщення запасів прибуток (replacement cost (RC) profit / loss, еквівалент чистого прибутку / чистого збитку для американських нафтокомпаній, але без урахування разових факторів) в квітні-червні склав 2,8 млрд дол. у порівнянні з 2,6 млрд дол. у січні -березні поточного року і збитком в 6,7 млрд дол. у другому кварталі 2020 р.

Сукупний обсяг видобутку вуглеводнів BP в першому півріччі 2021 р склав 3,24 млн барелів нафтового еквівалента на добу, що на 11,3% нижче, ніж роком раніше. Середня ціна нафти Brent в квітні-червні склала 68,97 дол. за барель у порівнянні з 61,12 дол. за барель в першому кварталі поточного року і 29,56 дол. за барель у другому кварталі 2020 р.

Компанія очікує, що за підсумками 2021 р обсяг видобутку буде нижче, ніж роком раніше, у зв’язку з відділенням деяких активів. Акції BP додали в ціні 2,5% на торгах 3 серпня. З початку поточного року їх вартість зросла на 16,5%.

Нагадаємо, що згідно з даними BP, в 2020 р загальне споживання енергії в світі впало на 4,5%. Нафта просіла найсильніше — на 9,7% до приблизно 9 млн барелів на день. Але як заявили в Міжнародному енергетичному агентстві ( IEA), світовий попит на нафту виросте на 5,4 млн барелів на день, що стане одним з найзначніших стрибків в історії. Тим самим до кінця року споживання нафти повернеться до рівня, який був до пандемії.

Як вже повідомляло NotaВene, нафтогазові компанії всього світу готові розпродати активи на загальну суму 140 млрд доларів під тиском інвесторів і захисників навколишнього середовища, які наполягають на прийнятті додаткових заходів по боротьбі зі зміною клімату.

З 2018 р тільки американські гіганти ExxonMobil і Chevron, а також європейські BP, Royal Dutch Shell, Total і Eni продали активи на суму 28,1 млрд дол. Тепер вони хочуть позбутися в найближчі роки активів ще на 30 млрд дол., і величезні запаси нафти і газу, можливо, ніколи не будуть витягнуті, якщо країни будуть віддані досягненню цілей Паризької угоди по клімату. Сумарний обсяг таких активів досягає 140 млрд дол.

Total
0
Shares
Previous Article

За перше півріччя продано більше електромобілів, ніж за весь 2019 р

Next Article

Оператор ГТС у першому півріччі скоротив прибуток удвічі

Related Posts
Total
0
Share