Борщовий набір за рік подорожчав удвічі

На продовольчому ринку України спостерігається стійка тенденція до зростання цін практично на всі продукти харчування, яка спостерігатиметься й надалі. Зокрема в торговельній мережі відбулося підвищення роздрібних цін на овочі борщового набору, повідомляє Національний науковий центр “Інститут аграрної економіки“.

Здорожчання продуктів харучвання спричинене цілою низкою чинників. Перш за все, це урядове збільшення з січня 2021 р. тарифів на електроенергію через скасування пільгового тарифу (+36,6 %), водопостачання (+10,9 %), водовідведення (+17,3 %), підвищення цін на енергоносії, плати за оренду приміщень та комунальних послуг в цілому, рівня заробітної плати працівників, транспортних витрат, зокрема, бензину А-95 (+22 %) тощо.

Підвищення витрат за вказаними напрямами змусило виробників збільшити вартість харчової продукції. Відтак, індекс інфляції на споживчому ринку України в 2021 р. зріс удвічі — до 10 %.

У торговельній мережі відбулося підвищення роздрібних цін на овочі борщового набору. Зокрема, на початку січня 2022 р. проти жовтня 2021 р. ціна на картоплю зросла на 1 % (8,76 грн /кг), капусту білокачанну — на 54 % (12,09 грн/кг), цибулю ріпчасту — на 26 % (12,09 грн/кг), моркву — на 11 % (9,98 грн/кг).

За розрахунками науковців Інституту аграрної економіки, у першому кварталі 2022 року очікуєтьсяподальше підвищення цін — залежно від виду овочів — на 15-25 % проти цін початку 2022 р. Вартість борщу у січні 2022 р. більш ніж у два рази перевищила показник січня минулого року.

Нагадаємо, що за пропозицією Міністерства фінансів, проєкт державного бюджету передбачає середньомісячну зарплату 15258 грн.

Як вже повідомляло NotaВene, мінімальна заробітна плата в бюджеті Києва на 2022 р. закладена в обсязі 6,7 тис грн, середня заробітна плата — 23 029 грн.

Слід зазначити, що у вересні Верховна Рада схвалила у першому читанні зміни до деяких законів стосовно удосконалення пенсійного законодавства. Документ пропонує визначити дату щорічної індексації пенсій — 1 березня, здійснювати щорічну індексацію пенсій військовослужбовцям, державним службовцям та іншим категоріям пенсіонерів на загальних умовах. 

Total
0
Shares
Previous Article

Рада збільшила ліміт на безмитні посилки з-за кордону

Next Article

Стартапи у сфері охорони здоров'я залучили 57,2 млрд дол.

Related Posts
Читать дальше

На кордонах України і біля портів покинуто майже 7 тисяч вагонів

З початком пікового періоду перевезень вантажів Укрзалізниця стикнулася з проблемою накопичення вагонів на мережі, повідомляє заступник директора департаменту…
Total
0
Share