BlaBlaCar купує українську компанію з автоматизації автобусних перевезень

Найбільша у світі онлайн-платформа для поїздок BlaBlaCar купує українську компанію з автоматизації автобусних пасажирських перевезень Octobus, повідомляє інформаційне агентство “Інтерфакс-Україна“.

Octobus — хмарна платформа, за допомогою якої автобусні перевізники отримують можливість автоматизувати свої бізнес-процеси, від продажу і маркетингу до аналітики, бухгалтерії та управління автопарком.

Очікується, що завдяки спільним зусиллям Octobus та BlaBlaCar автобусні перевізники отримають ключовий функціонал, який допоможе їм бути конкурентоспроможними й збільшувати темпи розвитку за нинішніх ринкових умов. Серед них можливість сформувати власний сайт і мобільний застосунок для онлайн-продажу, а також власний кол-центр для продажу по телефону і мобільний застосунок для водіїв і персоналу.

“Угода з Octobus дасть змогу BlaBlaCar прискорити цифровізацію ринку автобусних перевезень в Україні й масштабувати її до країн, де автобусні оператори все ще продають велику частину своїх квитків офлайн на автостанціях і в касах. У свою чергу у користувачів BlaBlaCar з’явиться більше вибору для поїздок: поїздки з попутниками на особистих автомобілях або автобусні поїздки”, — йдеться в пресрелізі.

BlaBlaCar зазначає, що для платформи це рішення було ухвалено в рамках загальної стратегії розвитку.

“Український автобусний ринок має великий потенціал. На відміну від європейських країн ринок України складається з сотень автобусних операторів. У багатьох із них є своя система управління бізнесом, що не завжди відповідає потребам, оскільки розробляти й підтримувати подібні рішення — доволі витратне зайняття. Перевізник хоче займатися перевезеннями, а не IT-розробками — це логічно. При цьому більшість компаній, особливо дрібні, які досі ведуть бізнес в екселі й навіть блокноті. Ми запропонуємо перевізникам технологію, за допомогою якої вони зможуть забезпечити оптимальну онлайн-присутність, оптимізувати свої бізнес-процеси, зосередившись на ключових завданнях свого бізнесу, якості надання послуг для пасажирів і, як наслідок, підвищення обсягів продажу”, — стверджує генеральний директор BlaBlaCar в Україні Олексій Лазоренко.

У свою чергу засновник та CEO Octobus Іван Кіров додає, що для автобусних перевізників система залишатиметься незалежним інструментом для управління інвентарем і бізнес-процесами, водночас наявні партнери BlaBlaCar зможуть користуватися сервісом безкоштовно.

BlaBlaCar також поінформував про залучення 97 млн євро інвестицій. Як зазначає компанія, залучені інвестиції допоможуть зберегти поточні темпи зростання, а також розвивати автобусний бізнес BlaBlaCar, зокрема в Україні. Серед ключових завдань компанії — розширення мережі автобусних партнерів і вдосконалення платформи, щоб запропонувати пасажирам зручний і надійний спосіб купівлі квитка онлайн.

BlaBlaCar — найбільша у світі платформа для автодорожніх поїздок (сайт і мобільний застосунок для iOS та Android), яка об’єднує спільноту попутників, а також офіційні автобусні поїздки.

Станом на квітень 2021 р. кількість користувачів BlaBlaCar перевищує 90 млн людей у 22 країнах світу.

На ринок України BlaBlaCar вийшов на початку 2014 р., купивши український стартап “Подорожники”. На сьогодні кількість українських користувачів перевищує 5 млн осіб, а Україна увійшла до числа трьох найбільш швидкорослих країн для BlaBlaCar у світі. Наприкінці 2019 р. BlaBlaCar в Україні вийшов за рамки спільних поїздок з попутниками і придбав Busfor, найбільшого агрегатора автобусних маршрутів в Україні та країнах СНД.

Як вже повідомляло NotaВene, Польща зайняла переше місце за обсягом експорту електричних автобусів в Європейському Союзі, зайнявши 46% ринку.

Позиції Польщі в експорті електроавтобусів в ЄС зміцнилися – з 10% відсотків у 2017 р. до 46% за перші десять місяців 2020 р. У країні розвивається також внутрішній ринок цього виду громадського транспорту. Станом на кінець 2020 р. в Польщі налічувалося 430 таких автобусів.

Total
0
Shares
Previous Article

Прибуток Ощадбанку скоротився в 10 разів

Next Article

Ціни на житло з початку року зросли на 11,4%

Related Posts

Хмельницька область оголосила надзвичайну ситуацію через ціни на газ

Хмельницька обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій оголосила на території області надзвичайну ситуацію техногенного характеру…
Total
0
Share