Кабмін відкладає початок роботи Бюро економічної безпеки

Попри офіційне оголошення про початок роботи Бюро економічної безпеки (БЕБ) 25 вересня, новий орган виконавчої влади для цього не готовий ані з організаційного боку, ані з боку наявності відповідної законодавчої бази, повідомляє NotaВene. Відтермінування початку роботи бюро здатно створити вакуум в протидії держави економічним і податковим порушенням.

Кабінет міністрів 15 вересня прийняв рішення перенести з 25 серпня на 24 вересня завершення аудиту матеріально-технічних ресурсів, озброєння та спецзасобів Державної фіскальної служби для передачі іх новоутвореному бюро. Тобто, за день до офіційного старту БЕБ.

Але директор БЕБ Вадим Мельник розповідав про організаційну неготовність нового відомства до початку повноцінної роботи та непрямим чином дав зрозуміти, що старт відкладається щонайменше на два місяці.

“Ми поставили собі за мету — запустити роботу БЕБ до кінця листопада, і я бачу, що це цілком реально зробити”, — заявив Мельник на пресконференції 14 вересня, за день до засідання уряду, про яке йдеться вище.

Варто зазначити, що крім організаційних проблем, існує більш важлива перешкода для почтаку роботи БЕБ — це відсутність законодавчої бази і наявність великої кількості протирічь з існуючим законодавством.

В Кримінальному кодексі, так само як і в Кодексі про адміністративні правопорушень, БЕБ не згадується взагалі. Для того, щоб бюро отримало право підслідності, потрібні законодавчі зміни. Відповідний законопроєкт 3959-1 ухвалений тільки в першому читанні в лютому 2021 р.

Отже, відтермінування початку роботи бюро здатно створити вакуум в протидії держави економічним і податковим порушенням. Якщо податкову міліцію ліквідують раніше, ніж фактично запрацює БЕБ, існує великий ризик, що загубляться архіви і бази даних податкової міліції.

Нагадаємо, 28 січня Верховна Рада схвалила у другому читанні законопроєкт, згідно з яким економічними злочинами займатиметься Бюро економічної безпеки, а податкова міліція буде ліквідована.

Директор БЕБ призначається за підсумками конкурсу та звільняється з посади президентом і є підзвітним Верховній Раді та президенту України.

Законом передбачено перехідний період, щоб уникнути колапсу в системі: кримінальні провадження буде передано офісу генпрокурора, а потім до БЕБ, яке розпочне свою діяльність, коли в його штаті буде 30% працівників.

Окрім ліквідації податкової міліції пропонується також ліквідація підрозділів контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки Служби безпеки України.

Як вже повідомляло NotaВene, Кабінет міністрів призначив на посаду директора Бюро економічної безпеки Вадима Мельника, який очолював Державну фіскальну службу. Полковник податкової міліції Вадим Мельник очолював ДФС з кінця 2020 р, до цього працював на різних посадах у податковій міліції.

Total
0
Shares
Previous Article

Китай подав 40% заявок на патенти в області 6G

Next Article

Українські банки збільшили прибутки на 40%

Related Posts
Total
0
Share