Біткоін впав на тлі подій у Казахстані

На тлі масових заворушень у Казахстані капіталізація всіх криптовалютів світу за добу знизилася майже на 6%, повідомляє ixbt.

На ранок 6 січня Bitcoin впав на 5,6%, причому це падіння з і так невисоких рівнів: зараз за один біткоін дають близько 43 400 доларів США. Ethereum за добу впала ще більше — приблизно на 7,3% (до 3500 дол.). Загалом у топ-10 впали всі криптовалюти, і за межами головної десятки ситуація аналогічна. Падає навіть Chainlink, яка до цього зростала на тлі падіння ринку.

Після того як Китай у першій половині 2021 р поставив криптовалюти поза законом, багато великих китайських криптодобувних компаній переїхали до Казахстану — цьому сприяла і географічна близькість, і невисока вартість електроенергії в країні. Дуже швидко Казахстан вийшов на друге місце з видобутку біткоіну в світі, забезпечуючи близько 18% світового хешрейту.

Але заворушення, що спалахнули на самому початку січня, зараз супроводжуються відключенням електрики та інтернету, що, природно, гальмує видобуток біткоіну і знижує доходи майнерів. На тлі такої нестабільної ситуації майнери можуть почати залишати країну, а загалом ситуація негативно позначиться на глобальному хешрейті біткоіну.

Не додає оптимізму ринку криптовалют і рішення президента Казахстану залучити до придушення заворушень у країні збройних сил Організації договору колективної безпеки (ОДКБ).

Організація договору колективної безпеки — це військове об’єднання шести держав колишнього СРСР: Росії, Казахстану, Білорусі, Вірменії, Таджикистану і Киргизстану. Її статутні документи містять норми про колективний захист у разі нападу на одну з держав-членів. Втім, досі ця організація  утримувалася від подібних спільних рішень.

Як відомо, з 2 січня на заході Казахстану відбуваються масові протестні акції, які розпочалися у місті Жанаозені після стрибка цін на скраплений газ, яким заправляють більшість автомобілів у регіоні.

Після того як протести почали охоплювати інші міста, поліція посилила заходи безпеки, почастішали затримання активістів та представників ЗМІ. Уранці 5 січня уряд Казахстану був відправлений у відставку. Президент Казахстану оголосив режим надзвичайного стану у всій країні. В Алмати було захоплено і розграбовано низку органів влади та інфраструктурних об’єктів, повідомляється про велику кількість загиблих. Інтернет і телефонний зв’язок у Казахстані функціонують зі значними перебоями.

Як вже повідомляло NotaВene, у вересні 2021 р усі транзакції з використанням біткоіну та інших цифрових активів Народний банк Китаю класифікував як незаконну фінансову діяльність. Поза законом опинилися також послуги, які надають криптовалютні біржі мешканцям Китаю.

Total
0
Shares
Previous Article

Експорт українських товарів сягнув рівня 2012 р

Next Article

Обсяги вантажних перевезень Дніпром суттєво зросли

Related Posts
Total
0
Share