Більше 800 міст по всьому світу взяли зобов’язання перейти на відновлювані джерела енергіі

Близько 1 млрд людей живуть в містах, які поставили собі за мету повний перехід на відновлювані джерела енергії (ВДЕ), говориться в звіті REN21 — організації, яка публікує щорічні ґрунтовні доповіді про глобальний розвиток відновлюваної енергетики.

У звіті показано, що більше 1 мільярда людей — близько 25% міського населення — живуть в містах, в яких встановлена ​​кількісна мета щодо застосування ВДЕ і / або діє політика в галузі поновлюваних джерел енергії. Міська влада у всьому світі все частіше використовує поновлювані джерела енергії для боротьби з енергетичною бідністю, зниженням забруднення повітря, зі зміною клімату і з метою поліпшення здоров’я і благополуччя населення.

Зобов’язання міст в частині розвитку відновлюваних джерел енергії зростають. Тільки в 2020 р. більше 260 міст або поставили нову мету в галузі поновлюваних джерел енергії, або прийняли нову політику. Станом на кінець року понад 830 міст в 72 країнах затвердили цілі в галузі поновлюваних джерел енергії. Серед них більш ніж 600 міст по всьому світу поставили перед собою мету перейти на 100% ВДЕ. Міста також здійснюють кроки щодо відмови від викопного палива: до 2020 р. понад 10500 міст затвердили цілі щодо скорочення викидів парникових газів, а близько 800 взяли на себе зобов’язання щодо зниження викидів до нуля (нульового балансу).

Сьогодні в містах проживає 55% світового населення (і частка продовжує зростати), і вони виробляють більше 80% світового ВВП. Енергоспоживання в містах значно зросло за останні десятиліття. Сьогодні на міста припадає приблизно 3/4 глобальних викидів вуглекислого газу.

У світі високими темпами розвиваються ВДЕ в секторі електроенергетики, але в теплопостачанні і в сфері транспорту частка поновлюваних джерел залишається низькою (близько 10% і 3% відповідно). Міста мають вирішальне значення для декарбонізації цих секторів, і вони почали відповідати на цей виклик, відзначається в доповіді.

У деяких випадках цілі і політика в області ВДЕ на рівні міст, більш амбітні, ніж ті, які встановлюються на рівні держав. Станом на 2020 р. в цілому 53 міста з 10 країн запропонували або прийняли заборону або обмеження на використання газу, нафти або вугілля в будівлях для опалення приміщень та нагрівання води.

У галузі транспорту муніципальна політика, яка підтримує електрифікацію, зокрема державні закупівлі та фінансові субсидії, вийшла за рамки автобусів і стала підтримувати електричні таксі, скутери та індивідуальні транспортні засоби.

Муніципальна влада несе відповідальність тільки за частину того, що відбувається в містах. Компанії, домогосподарства, спільноти і інші міські суб’єкти відіграють певну роль, часто заохочувану державною політикою. У Європі та США, а також в інших регіонах все більше і більше громадян воліють купувати енергію у постачальників, що пропонують поновлювану електроенергію або тепло, щоб збільшити власне споживання поновлюваних джерел енергії і створити громадські енергетичні проєкти (спільноти) в містах.

На тлі зростаючого глобального кліматичного руху громадяни чинили тиск на свої міські (і національні) уряди, щоб ті прийняли більш сувору місцеву політику в області клімату та енергетики.

У ряді випадків ініціативи міської влади зіграли вирішальну роль в тому, щоб підштовхнути національні уряди до прийняття амбітних кліматичних цілей. Міські та регіональні влади в Японії взаємодіють з національним урядом, щоб домогтися відображення їх прихильності вуглецевої нейтральності в національній політиці. В результаті в кінці 2020 р. японський уряд затвердив мету скоротити викиди парникових газів до “чистого нуля” до 2050 р. Схожим чином 226 місцевих органів влади в Кореї підштовхнули національний уряд прийняти програму вуглецевої нейтральності до 2050 р.

Нагадаємо, частка відновлюваних джерел енергії в генерації електрики в Європі в 2020 р. вперше в історії перевищила частку викопного палива. Згідно зі звітом, в якому відстежується стан енергетичного сектора Євросоюзу з 2015 р., у минулому році з поновлюваних джерел було згенеровано 38% всієї електроенергії, а за допомогою викопного палива — 37%.

Статистика показує, що обсяги енергії, яка вироблється від вітру і сонця, майже подвоїлися з 2015 р., а за станом на минулий рік на них припадала п’ята частина вироблення електроенергії в країнах ЄС. Також в 2020 р. на 20% знизилася вироблення електроенергії за рахунок вугілля — тепер це джерело забезпечує тільки 13% всіх електроенергії, виробленої в ЄС.

Як вже повідомляв NotaВene, сенат Берліна схвалив проєкт місцевого закону про сонячну енергію. Він передбачає встановлення сонячних електростанцій на дахах новобудов та вже існуючих будівель. Берлін хоче “більш ефективно використовувати великий сонячний потенціал”, щоб забезпечувати 25 % потреб столиці в електроенергії за допомогою сонячної енергії не пізніше 2050 р. Така мета була сформульована в Плані заходів з розвитку сонячної енергетики в столиці ФРН Masterplan Solarcity, затвердженому в минулому році. Було підраховано, що для досягнення цієї мети потрібно встановити 4,4 ГВт сонячних електростанцій.

Total
0
Shares
Previous Article

Обсяг ринку розумних продуктів у країнах Європи зріс на 24%

Next Article

Мотор Січ буде повернуто державі на підставі спеціального закону

Related Posts
Total
0
Share