Білорусь запроваджує ліцензування імпорту українських товарів

Білорусь ухвалила рішення про режим індивідуального ліцензування на імпорт низки українських товарів: кондитерських виробів, шоколаду, соків, пива, посівної техніки тощо, повідомляє Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільского господарства.

“За оперативною інформацією, Білорусь запровадила режим індивідуального ліцензування на імпорт низки українських товарів: кондитерські вироби, шоколад, соки, пиво, плити ДСП і ДВП, шпалери, туалетний папір і упаковка, цегла, керамічна плитка, шкільні ампули, сільгосптехніка для сіяння, пральні машини та меблі. Це рішення затверджене постановою Ради міністрів Білорусі від 26 травня №292”, — йдеться в повідомленні міністерства.

Мінекономіки наголошує, що такі дії є необґрунтованими та дискримінаційними. Режим індивідуального ліцензування означає ручне управління ввезенням української продукції до Білорусі. Уряд проводить консультації з виробниками для усунення негативних наслідків дискримінаційних дій уряду Білорусі.

“Рішення набере чинності через 10 днів після публікації і розраховане на 6 місяців”, — зазначає Мінекономіки.

Нагадаємо, що серед торговельних партнерів України у зовнішній торгівлі товарами у 2020 р Білорусь посіла шосте місце, однак за підсумками першого кварталу 2021 р вона опустилася на одну сходинку нижче — на сьоме місце.

Торговельний оборот товарами між Україною та Білоруссю у 2020 р був на рівні 4,2 млрд дол. (-20,6% до 2019 р): експорт товарів — 1,3 млрд дол. (-13,8%), імпорт товарів — 2,9 млрд дол. (-23,4%).

Як вже повідомляло NotaВene, Національная комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг 26 травня обмежила доступну пропускну спроможність для імпорту електроенергії в Україну з боку держав, що не є сторонами Енергетичного співтовариства (Росія, Білорусь), до 0 МВт до 1 жовтня 2021 р.

Варто зазначити, що в квітні поточного року Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі встановила факти дискримінаційних і недружніх дій із боку Білорусі щодо українських підприємств автомобілебудування і застосувала адекватні заходи, вирішивши впровадити спеціальне мито на імпорт автобусів, вантажних і спецавтомобілів із Республіки Білорусь в розмірі 35% від митної вартості.

Total
0
Shares
Previous Article

Байден планує 5 трлн витрат з федерального бюджету протягом 10 років

Next Article

Укрнафта скоротила видобуток нафти і газу

Related Posts
Читать дальше

Вода отступает: глобальное потепление осушает города

Изменение климата создает серьезные проблемы в обеспечении мегаполисов природными ресурсами Глобальное потепление и рост народонаселения стали причиной тому,…
Total
0
Share