Білорусь припиняє постачати електроенергію в Україну з 18 листопада

Республіка Білорусь із 18 листопада припинить нещодавно відновлене постачання електроенергії в Україну, повідомляє Інтерфакс-Україна.

“Постачання електроенергії в Україну буде припинено з 18 листопада відповідно до встановленого порядку взаємодії в рамках контрактних відносин”, — йдеться у повідомленні міністерства енергетики Республіки Білорусь.

“Можливість подальшого постачання електроенергії в Україну білоруська сторона розглядатиме з урахуванням технічних можливостей”, — наголошується в повідомленні.

Причини припинення постачання в повідомленні не зазначено. Водночас у першій половині дня 17 листопада міненерго Білорусі повідомило про відключення енергоблоку №1 БілАЕС від мережі у зв’язку зі спрацюванням системи автоматичного захисту.

Нагадаємо, що імпорт електроенергії в Україну з Білорусі після відмови НКРЕКП продовжувати з 1 листопада заборону поновився 6 листопада з 5 МВт щогодини. З 9 листопада електроенергія з Білорусі йде по 415 МВт щогодини.

Як повідомлялося, 6 листопада Білорусь поновила комерційне постачання електроенергії в українську енергосистему. Міненерго повідомляло, що, відповідно до підписаного контракту, поставки здійснюватимуться протягом листопада.

Як вже повідомляло NotaВene, 2 листопада у зв`язку з дефіцитом потужності в об’єднаній енергосистемі України Національна енергетична компанія “Укренерго” вимушено активувала аварійну допомогу з енергосистеми Білорусі. 

Total
0
Shares
Previous Article

У Китаї розташовано 70% всіх базових станцій 5G і 80% усіх користувачів

Next Article

Київ відкладає підвищення тарифів на проїзд у громадському транспорті

Related Posts
Total
0
Share