Білий дім вводить санкції проти учасників Північного потоку-2 з РФ

Фото: ICDS, Estonia
FILE PHOTO: Pipes for the Nord Stream 2 Baltic Sea pipeline are stored on a site at the port of Mukran in Sassnitz, Germany, September 10, 2020. Picture taken with a drone. REUTERS/Hannibal Hanschke/File Photo

Адміністрація президента США Джо Байдена 19 лютого звернеться до Конгресу з приводу розширення санкцій проти учасників будівництва газопроводу Північний потік-2. Про це повідомляє агентство Bloomberg.

За даними агентства, в доповіді будуть перераховані додаткові обмежувальні заходи, які торкнутися лише кількох російських компаній. При цьому, нові обмеження не поширюватимуться на компаній з Німеччини.

Bloomberg припускає, що вибірковий підхід при застосуванні нових санкцій свідчить про бажання США більше не вступати в конфронтацію з європейським партнерами і знайти дипломатичне вирішення щодо Північного потоку-2.

За інформацією Bloomberg, доповідь по Північному потоку-2 може бути опублікована 19 лютого. Очікується, що в ньому буде згадуватися “лише невелика кількість організацій, пов’язаних з Росією”.

За словами джерел агентства, адміністрація колишнього президента США Дональда Трампа в останні тижні роботи готувалася ввести санкції проти німецьких компаній, проте їй не вистачило часу. Зокрема, під обмеження міг потрапити виконавчий директор Nord Stream 2 AG Маттіас Варніг, повідомляють джерела.

Північний потік-2 — російський газопровід, який будується в обхід України з 2018 р. Його прокладають по дну Балтійського моря з Росії до Німеччини. Вартість будівництва оцінюють в 9,5 млрд євро. Єдиним акціонером проекту є ВАТ “Газпром”. При цьому п’ять європейських компаній обіцяли профінансувати 50% вартості проєкту. У грудні 2019 р. будівництво призупинили через санкції США. Тоді газопровід був побудований на 96%.

Взагалі на реалізацію проєкту, за оцінкою консалтингової компанії East European Gas Analysis, потрібно близько 40 млрд євро з урахуванням видатків на розбудову необхідної інфраструктури на території Росії.

Раніше видання Wall Street Journаl повідомляло, що саме Україна лобіювала у Конгресі США рішення, яке фактично унеможливить введення в експлуатацію Північного потоку-2. Водночас, Вашингтон має власний потужний інтерес до ринку газу в Європі. Наразі в Польщі і Німеччині розбудовуються LNG-термінали під поставки американського скрапленого газу.

Варто зазначити, що 19 січня державний секретар США Майкл Помпео в останній день свого перебування на посаді зробив заяву з приводу санкцій проти російської юридичної особи та судна, які беруть участь у будівництві Північного потоку-2.
“Сполучені Штати запроваджують санкції проти російської юридичної особи KVT-RUS і визначають судно “Фортуна” як арештоване майно. KVT-RUS підлягає санкціям відповідно до розділу 232 “Закону про протидію американським противникам шляхом санкцій (CAATSA)” за навмисні продаж, оренду чи надання Російській Федерації товарів, послуг, технологій, інформації, або за сприяння будівництву російських трубопроводів для експорту енергоносіїв. Сполучені Штати розглядатимуть подальші дії найближчим часом згідно з CAATSA та законом про захист європейської енергетичної безпеки (PEESA) із змінами”, — йдеться в заяві Помпео.
Total
0
Shares
Previous Article

Порошенко оформив власність на телеканал Прямий

Next Article

Верховна Рада ввела пільгові ставки ввізного мита на ряд товарів легкої промисловості

Related Posts
Total
0
Share