Банківська система України в І кварталі отримала прибуток 10,9 млрд грн

У І кварталі 2021 р. українські банки отримали 10,9 млрд грн чистого прибутку. Це на 32% менше, ніж у аналогічному періоді минулого року, коли банківський сектор заробив понад 16 млрд грн, але суттєво більше, ніж у попередньому кварталі, коли чистий фінансовий результат банків становив 2,1 млрд грн, повідомляє НБУ.

Як зазначає Нацбанк, основним чинником, що стримував зростання прибутковості сектору в І кварталі, були зміни справедливої вартості цінних паперів. Сукупний результат від операцій купівлі-продажу та переоцінки був мінус 5,1 млрд грн порівняно з позитивним результатом у 7,7 млрд грн у І кварталі 2020 р.

Водночас обсяги сформованих банками резервів під очікувані збитки в січні–березні зменшилися на 58,3% р/р до 2 млрд грн. Для порівняння, у 2020 р. банки за аналогічний період сформували резерви на 4,7 млрд грн.

Поступове відновлення попиту на банківські послуги за триваючого зниження вартості фондування позитивно позначилися на процентних доходах банків. Чистий процентний дохід у річному вимірі зріс на 21,9% порівняно з 6,8% р/р торік. Зростання безготівкових операцій дозволило збільшити чистий комісійний дохід за січень–березень на 15,1% р/р, за аналогічний період 2020 р. він зріс на 7,9% р/р.

“Обсяги чистих процентних та комісійних доходів сьогодні є достатніми для покриття адміністративних витрат більшості банків”, — стверджу Національний банк.

На 1 квітня 2021 р. з 73 платоспроможних банків 66 банків були прибутковими, збитки отримали лише сім банків на загальну суму 0,1 млрд грн.

Прибуток сектору став менш концентрованим: п’ять найприбутковіших банків сформували 57% прибутку порівняно з 83% за підсумками 2020 р. 

Нагадаємо, за підсумками січня-жовтня 2020 р. найприбутковішим банком став державний ПриватБанк, а найзбитковішим — державний Укрексімбанк.

Як повідомляє НБУ, за десять місяців ПриватБанк отримав 22,85 млрд грн чистого прибутку, а Укрексімбанк — мінус 3,17 млрд грн.

Варто зазначити, що потенціал заощаджень населення як ресурсу для прискорення економічної активності продовжує скорочуватись. Витрати населення за 2020 р. (3 989 млрд грн) перевищували доходи на 17 млрд грн (у 2019 р. — на 116 млрд грн) та фінансувалися за рахунок скорочення заощаджень, зазначає голова ради Національного банку Богдан Данилишин.

Total
0
Shares
Previous Article

Чистий прибуток Facebook збільшився на 94%

Next Article

Експортні ціни на українську кукурудзу досягли п'ятирічного максимуму

Related Posts
Total
0
Share