Банки надали вугільній галузі за 3 роки 1,5 трлн дол.

Комерційні банки у світі надали вугільній промисловості у період із січня 2019 р. по листопад 2021 р. близько 1,5 трлн дол., йдеться у спільному дослідженні активістських організацій Urgewald та Reclaim Finance, повідомляє Финмаркет.

При цьому на фінансові організації з шести країн — США, Китаю, Японії, Індії, Канади та Великої Британії припадає понад 80% від загального обсягу фінансування промисловості.

“Ці фінансові інститути повинні піддатися критиці з усіх боків: організацій громадянського суспільства, фінансових регуляторів, клієнтів і прогресивних інвесторів. Якщо ми не покінчимо з вугіллям, воно може покінчити з нами”, — заявила глава відділу фінансових досліджень Urgewald Кетрін Гансвіндт.

Дослідження також показало, що за вказаний період 48% загальної суми кредитування підприємств вугільної промисловості, що оцінюється в 363 млрд ол., припало лише на 12 банків. 10 з них входять до альянсу Net Zero Banking Alliance, утвореного при ООН для досягнення мети нульових викидів СО2 до 2050 р.

У трійку найбільших кредиторів вугільної промисловості входять японські Mizuho Financial, Mitsubishi UFJ Financial та SMBC Group, зазначається у дослідженні. За ними слідують британський Barclays та американський Citigroup.

Тим часом іншим механізмом фінансування промисловості, через який вугільні підприємства отримали близько 1,2 трлн дол. за вказаний період, є андеррайтинг — процес емісії корпоративних цінних паперів банками та їх продаж інвесторам.

У трійку найбільших андеррайтерів промисловості входять китайські Industrial Commercial Bank of China, China International Trust and Investment Corporation та Shanghai Pudong Development Bank. До 12 найбільших банків-андеррайтерів також увійшов найбільший за обсягами активів банк у США — JPMorgan Chase, випливає з дослідження.

Слід зазначити, що глобальне виробництво електричної енергії у 2020 р. було забезпечено завдяки наступним видам генерації: вугільна (33,8 %), з природнього газу (22,8 %), гідроелектростанції (16,8 %), атомні електростанції (10,1%), вітроелектростанції (6,1 %), сонячні електростанції (3,3 %), біонергетика (2,2 %). 

Нагадаємо, що частка відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) в генерації електрики в Європі в 2020 р. вперше в історії перевищила частку викопного палива. Про це свідчить щорічний звіт британського аналітичного центру Ember і німецького інституту Agora Energiewende.

Як вже повідомляло NotaВene.news, найбільші банки світу в 2020 р. скоротили кредитування компаній, що займаються викопним паливом, на 9%. Відповідно до звіту Rainforest Action Network, Reclaim Finance, Oil Change International та інших неурядових організацій, 60 найбільших банків світу позичили понад 750 млрд 2,3 тис. дол. компаніям, що працюють з викопним паливом. У 2019 р. показник склав 824 млрд дол.

Total
0
Shares
Previous Article

Євросоюз закупив рекордні обсяги СПГ через загрозу зупинки імпорту газу з РФ

Next Article

Україна погіршила позиції в рейтингу економічних свобод

Related Posts
Total
0
Share