Байден відкинув план Intel щодо розширення виробництва в Китаї

Адміністрація президента США Джо Байдена відхилила план Intel щодо розширення виробництва в Китаї з міркувань безпеки. У результаті компанія не спромоглася реалізувати ідею, яка могла хоча б частково вирішити проблему дефіциту напівпровідникових компонентів. повідомляє агентство Bloomberg.

Intel запропонував використовувати завод у китайському Ченду для виробництва кремнієвих пластин, розповідають на умовах анонімності джерела Bloomberg. Виробництво могло бути запущене до кінця 2022 р, що полегшило б глобальну кризу постачання. Проте компанія в той же час шукає державної допомоги для збільшення обсягів досліджень та виробництва у США. Представники адміністрації президента категорично відкинули цей план. Існуючий дефіцит чіпів ускладнює роботу технологічної та автомобільної галузей, він обходиться компаніям у мільярди доларів втраченого прибутку і змушує підприємства звільняти робітників. Білий дім намагається усунути ці проблеми та повернути виробництво критично важливих компонентів країни — і план Intel не відповідає цьому завданню.

Цей інцидент стався на тлі того, як у Білому домі почало обговорюватися питання про можливе обмеження стратегічних інвестицій у Китай. Проробляється механізм додаткової перевірки вихідних інвестицій, проводяться консультації з партнерами щодо того, як це виглядатиме.

Intel поряд з іншими чіпмейкерами очікує, коли Конгрес виділить 52 млрд дол. на фінансування досліджень та виробництва усередині країни. Законопроєкт перебуває у Палаті представників уже кілька місяців. Президент і міністр торгівлі розглядали цей захід як один із форматів конкуренції з Китаєм, а також можливість не допускати дефіциту електронних компонентів у довгостроковій перспективі. Після консультацій з командою Байдена Intel передумала розширювати виробництво в Китаї, проте такі сценарії можуть повторитися, а адміністрації, ймовірно, доведеться вирішити, на яких умовах буде надано грант.

Дефіцит чіпів став для США політичною проблемою. Автовиробники втрачають понад 200 млрд дол. доходу, а працівники заводів, що простоюють, намагаються впливати на політиків, щоб ті щось із цим зробили. Не захищені навіть компанії з налагодженими ланцюжками поставок: лише Apple втратив через дефіцит 6 млрд дол. у минулому кварталі. Тим часом глава Intel Пет Гелсінгер намагається якось упоратися з підвищеним рівнем громадського та урядового контролю над виробництвом чіпів. Бізнес вартістю 400 млрд дол. виявився полем битви в протистоянні Китаю і США. У галузі складні відносини з Китаєм, і вони ще більше ускладнилися після початку торгової війни.

Китай є одним із найбільших споживачів напівпровідників і водночас центром збирання більшої частини світової електроніки. Щоб полегшити логістику, багато чіпмейкерів, у тому числі Intel, побудували там заводи. Але тепер вони зіткнулися з обмеженнями американського уряду, який уже не дає змоги експортувати до Китаю передові технології. У відповідь Intel намагається змінити стратегію та почати виробляти чіпи для інших компаній у галузі — поряд з TSMC та Samsung. Але для цього необхідно підтримувати китайських клієнтів або втратити значну частину ринку. Для повноцінного старту нової стратегії Intel вже будує два нові заводи поряд із існуючим підприємством в американській Аризоні. За словами глави компанії Пета Гелсінгера, Intel надто довго покладалася на азіатське виробництво. Тому зараз компанія активно намагається налагодити виробництво у країнах у всьому світі, залучаючи для цього державні субсидії. Втім, подібну активність виявляють також TSMC та Samsung.

Нагадаємо, що розробник і виробник електронних пристроїв і комп’ютерних компонентів, мікропроцесорів і чіпів Intel опублікував звіт за третій квартал 2021 фінансового року. Звітний період приніс компанії виручку в розмірі 19,3 млрд дол., що на 5% більше показника за третій квартал минулого року.

Як вже повідомляло NotaВene, генеральний директор Intel Пет Гелсінгер оголосив оновлену стратегію розвитку: розробник і виробник електронних пристроїв і комп’ютерних компонентів вкладе 20 млрд дол. у відкриття двох заводів в Арізоні і відкриє філію Intel Foundry Services, де буде виробляти мікросхеми для інших замовників.

Варто зазначити, що торгова війна і пандемія привели до істотного відокремлення напівпровідникового сектора США і Китаю відповідно. Згідно зі статистикою, взаємні інвестиції в цілому в період з 2016 р по 2020 р скоротилися на 75%, а в технологічному секторі падіння досягло 96%. Китайські інвестори тепер переключилися на країни Європи і Африки.

Total
0
Shares
Previous Article

Держстат зафіксував сповільнення зростання ВВП України в ІІІ кварталі

Next Article

Нафтогаз і Оператор ГТС братимуть участь у сертифікації Північного потоку-2

Related Posts
Total
0
Share