Байден планує 5 трлн витрат з федерального бюджету протягом 10 років

Президент США Джо Байден готується запропонувати 5 трлн доларів нових федеральних витрат протягом наступних 10 років. Це є частиною його бюджетного запиту на 2022 фінансовий рік: запит призначений для здійснення його планів щодо підтримки зайнятості і американських сімей, повідомляє CNBC.

28 травня Байден запропонує виділити додаткові трильйони в рамках свого бюджетного запиту на черговий фінансовий рік. З запитуваних 5 трлн дол. близько 300 млрд дол. президент планує реалізувати вже в 2022 р. Таким чином, з урахуванням минулих запропонованих програм, загальний бюджетний запит президента на наступний рік складе 6 трлн дол., відзначає джерело CNBC.

Передбачається, що нові витрати будуть частково покриті прогнозованими додатковими доходами в розмірі 3,6 трлн дол. за той же період. Результатом стане чистий дефіцит в розмірі 1,4 трлн дол., який почне скорочуватися після 2030 р. За даними WSJ, щорічні бюджетні витрати зростуть до 8,2 трлн дол. у рік, державний борг перевищить рекордний рівень закінчення Другої світової війни через пару років, а до 2031 р досягне 117% ВВП.

Новий план президента — 5 трлн дол. на 10 років — призначені для фінансування двох стовпів його внутрішнього порядку денного: по підтримці зайнятості та американських сімей.

Відповідно до першого плану, бюджетні інвестиції вкладуть як в традиційну інфраструктуру, так і в зелені технології, які, на думку Байдена, мають вирішальне значення для забезпечення конкурентоспроможності Америки в світовій економіці. Це також допоможе зміцнить електромережу США, розвинути широкосмуговий доступ в інтернет і поліпшити догляд за людьми похилого віку та інвалідами.

Другий план включає в себе додаткове фінансування освіти. Кошти також підуть на підтримку сімей середнього класу, фінансування федеральної оплачуваної відпустки за сімейними обставинами та розширених податкових пільг на дітей.

У бюджеті Байдена також прогнозується, що інфляція в США складе не більше 2,3% на рік протягом наступних 10 років. Це відображає впевненість Білого дому в тому, що побоювання деяких економістів з приводу нестримної інфляції перебільшені.

Нагадаємо, що пакет стимулів для економіки США на 1,9 трлн дол. може стимулювати відновлення інших економік, але може і нашкодити, наприклад, бідним державам з борговим тягарем.

Як вже повідомляло NotaВene, 31 березня Джозеф Байден представив план, що передбачає інвестиції в різні інфраструктурні проєкти, в розмірі 2,3 трлн доларів. За його словами, йдеться про “найбільші інвестиції в американські робочі місця з часів Другої світової війни”.

План передбачає модернізацію понад 32 тисяч кілометрів доріг і близько 10 тисяч мостів, оновлення складу громадського транспорту, створення мережі зарядних станцій для електромобілів.

На це підуть близько 621 млрд дол. зі вказаної суми. Ще 111 млрд дол. перерахують на заміну свинцевих водопровідних труб та каналізаційних систем.

На розвиток широкосмугового інтернету передбачені ще близько 100 млрд дол. Ще близько 100 млрд дол. необхідні для поновлення електромереж.

Фінансувати ініціативу передбачається, зокрема, за рахунок збільшення ставки корпоративного податку з 21 % до 28 %. Як очікується, витрати вдасться покрити за 15 років.

Total
0
Shares
Previous Article

Світовий ринок пристроїв, що носяться, виріс на 34%

Next Article

Білорусь запроваджує ліцензування імпорту українських товарів

Related Posts
Читать дальше

Суд заарештував частину нафтопродуктопроводу Самара—Західний напрямок

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) заарештував за позовом Спеціалізованої антикорупційної прокурати частину магістрального нафтопродуктопроводу Самара—Західний напрямок, яким володіло ТОВ…
Total
0
Share