Президент США Джо Байден представив Конгресу новий пакет стимулів загальним обсягом 1,8 трлн доларів, орієнтований на підтримку американських родин. Пропозиції Байдена передбачають витрати розміром 1 трлн дол. протягом 10 років, а також податкові пільги загальною сумою 800 млрд дол. повідомляє “Інтерфакс-Україна“.
Пропозиції стосуються освітніх програм, а також соціального забезпечення сімей з низьким або середнім доходом. Зокрема, Байден пропонує створити загальнонаціональну програму оплати відпустки з догляду за хворими дітьми або дорослими.
Гроші для оплати соціальних програм адміністрація Байдена розраховує залучити за рахунок підвищення ставки прибуткового податку для заможних американців до 39,6% з 37%. Крім того, президент пропонує підняти податок на дохід від приросту капіталу і дивідендів для людей, які заробляють від 1 млн дол., майже вдвічі — до 39,6% з 20%. З урахуванням чинної надбавки до податку на дохід від інвестицій в 3,8 процентного пункту, ставка податку для багатих американців досягне 43,4% (зараз — 23,8%).
План Байдена також містить зниження податків для людей з низьким і середнім доходом, зокрема продовження на постійній основі деяких податкових пільг.
Як вже повідомляло NotaВene, адміністрація Джозефа Байдена підготувала план підтримки економіки країни, обсяг якого становить безпрецедентні 3 трлн доларів США. На відміну від пакетів допомоги з подолання наслідків пандемії, новий план має довгостроковий характер і спрямований на розвиток американської інфраструктури і поліпшення екології
Пакет стимулів для економіки США на 1,9 трлн дол. може стимулювати відновлення економік розвинених країн, але може і нашкодити бідним державам з борговим тягарем.
Варто зазначити, що план Байдена план передбачає інвестиції в різні інфраструктурні проєкти, в розмірі 2,3 трлн дол. За його словами, йдеться про “найбільші інвестиції в американські робочі місця з часів Другої світової війни”.
Байден стверджує, що Сполучені Штати не бачили подібних вкладень з моменту будівництва системи автомагістралей між штатами в 1950-х і космічної гонки з СРСР з 1957 по 1988 роки.
План передбачає модернізацію понад 32 тисяч кілометрів доріг і близько 10 тисяч мостів, оновлення складу громадського транспорту, створення мережі зарядних станцій для електромобілів.