Байден представив план розвитку інфраструктури США на 2,3 трлн дол.

31 березня президент США Джозеф Байден представив план, що передбачає інвестиції в різні інфраструктурні проєкти, в розмірі 2,3 трлн доларів. За його словами, йдеться про “найбільші інвестиції в американські робочі місця з часів Другої світової війни”, повідомляє Німецька хвиля.

Байден стверджує, що Сполучені Штати не бачили подібних вкладень з моменту будівництва системи автомагістралей між штатами в 1950-х і космічної гонки з СРСР з 1957 по 1988 роки.

План передбачає модернізацію понад 32 тисяч кілометрів доріг і близько 10 тисяч мостів, оновлення складу громадського транспорту, створення мережі зарядних станцій для електромобілів.

На це підуть близько 621 млрд дол. зі вказаної суми. Ще 111 млрд дол. перерахують на заміну свинцевих водопровідних труб та каналізаційних систем.

На розвиток широкосмугового інтернету передбачені ще близько 100 млрд дол. Ще близько 100 млрд дол. необхідні для поновлення електромереж.

Фінансувати ініціативу передбачається, зокрема, за рахунок збільшення ставки корпоративного податку з 21 % до 28 %. Як очікується, витрати вдасться покрити за 15 років.

Байден сподівається, що план вдасться провести через Конгрес США до літа. Глава Білого дому розраховує, що це вдасться втілити завдяки більшості демократів в Сенаті і Палаті представників.

Раніше, у березні, нижня палата Конгресу США схвалила запропонований Байденом пакет заходів з підтримки економіки, яка постраждала від пандемії коронавірусу. За антикризову програму обсягом 1,9 трлн дол.в проголосували 220 законодавців, проти — 211. При цьому пропозицію демократів не підтримав жоден республіканець. Сенат вже схвалив цей пакет.

Очікується, що кошти, серед іншого, спрямують на нарощування програми вакцинації від коронавірусу, безпечне відкриття шкіл, підтримку малого бізнесу, збільшення допомоги на дитину і по безробіттю.

Як вже повідомляв NotaВene, пакет стимулів для економіки США на 1,9 трлн дол. може стимулювати відновлення інших економік, але може і нашкодити, наприклад, бідним країнам з великим податковим тягарем.

Нагадаємо, реалізовувати новий план команда американського президента планує за рахунок нових податків, стверджують джерела The New York Times. Демократи готують законопроєкт про підвищення ставки корпоративного прибуткового податку з 21% до 28%, збільшення граничної ставки податку для фізичних осіб до 39,6% і зниження порога її застосування до 400 000 дол. річного доходу. Очікується, що цей план зустріне запеклий опір республіканців, так що податкові законопроєкти з великою ймовірністю доведеться продавлювати по частинах, припускає NYT.

Total
0
Shares
Previous Article

Енергоатом отримав у першому кварталі 16,4 млрд грн чистого доходу

Next Article

Товарообіг України зріс на 12%

Related Posts
Total
0
Share