Байден оголосив санкції проти Росії

Американські санкції будуть введені проти російського держборгу, під обмеження також потраплять ВЕБ та Промсвязьбанк, а запуск Північного потоку-2, за погодженням з Німеччиною, може бути зупинено, заявив президент США Джо Байден.

Байден у своєму зверненні до нації оголосив, що рішення Володимира Путіна щодо визнання ЛНР та ДНР грубо порушують норми міжнародного права. США трактують цей крок як «початок російського вторгнення на Україну», заявив він і оголосив «перший пакет» нових санкцій проти Росії, які будуть введені найближчим часом.

Зі слів Байдена випливає, що під санкції потраплять два російські банки — ВЕБ і “військовий банк” (мається на увазі Промсвязьбанк, який обслуговує військово-промисловий комплекс РФ). США також введуть нові санкції проти російського державного боргу (зараз діють лише санкції, які забороняють купівлю нових випусків держборгу, але обмежень щодо вторинного ринку немає).

“Ми відрізаємо російську державу від фінансування Заходу. Воно більше не зможе позичати гроші на Заході і торгувати своїм боргом на наших ринках чи ринках Європи”, — заявив президент США. Деталей щодо нових обмежень для розміщення Росією держборгу Байден не навів. Крім того, президент США обіцяв у координації з Німеччиною домагатися запобігання реалізації проєкту Північний потік-2.

“Росія заплатить ще більшу ціну, якщо продовжить свою агресію, включаючи додаткові санкції”,— попередив Байден.

США вирішили запровадити санкції проти дітей російських чиновників, повідомляє міністерство фінансів. Заходи вводяться проти заступника президента-голови правління ВТБ Дениса Бортникова (син голови ФСБ Олександра Бортнікова), голови ПАТ Промсвязьбанк Петра Фрадкова (син екс-прем’єра Михайла Фрадкова) та генерального директора компанії VK Володимира Кирієнка (син заступника голови адміністрації президента Сергія Кірієнка). Повторно вводяться санкції проти самих Олександра Бортнікова та Сергія Кирієнка.

Нагадаємо, що Велика Британія запроваджує санкції проти п’яти російських банків, а також проти близьких до президента Росії олігархів Геннадія Тимченка, Бориса та Ігоря Ротенбергов.

Як вже повідомляло NotaВene.news, санкції Євросоюзу щодо Росії після визнання самопроголошених утворень на території Донецької та Луганської областей стосуватимуться доступу російської держави та уряду на європейські ринки капіталу.

Пакет заходів містить:

  • переслідування тих, хто був причетний до незаконного рішення про визнання (серед інших це 351 депутат державної думи РФ),
  • запровадження санкції проти банків, які фінансують російських військових та інші операції на цих територіях,
  • обмеження можливості російської держави та уряду на доступ до капіталу та фінансових ринків та послуг ЄС, обмеження фінансування ескалаційної та агресивної політики,
  • обмеження торгівлі з ОРДЛО в ЄС, щоб гарантувати, що винні чітко відчують економічні наслідки своїх незаконних та агресивних дій.

Total
0
Shares
Previous Article

Євросоюз визначився із санкціями проти Росії

Next Article

Зеленський запускає програму економічного патріотизму

Related Posts
Total
0
Share