Байден оголосив нові санкції проти Росії

24 лютого президент США Джо Байден заявив про санкції США проти Росії за підсумками зустрічі країн G7, повідомляє CNN.

Новий пакет санкцій складається з наступних пунктів:

— санкції проти банків. ВТБ, “Открытие”, Совкомбанк та Новикомбанк потрапили під повні блокуючі санкції із заморозкою активів у США та забороною на роботу з ними для всіх американських (і європейських — під загрозою вторинних санкцій) організацій;

— проти Сбербанку запроваджено обмежені, але також чутливі санкції: протягом 30 днів у США мають бути закриті всі коррахунки “Сбера”. Це позбавить найбільший російський банк можливості здійснювати транзакції у доларах;

— міністерство торгівлі США запровадило заборону на експорт до Росії високотехнологічної продукції. До списку увійдуть напівпровідники, комп’ютери, телекомунікаційне обладнання, лазери та сенсори. Байден у своїй промові пообіцяв заблокувати 50% високотехнологічного експорту до РФ;

— 11 держкомпаніям (держбанки, Газпром, “Газпром нефть”, “Транснефть”, “Ростелеком” та інші) обмежили вихід на американський ринок капіталу. До цього списку потрапили і приватні Альфа-банк та Московський кредитний банк.

Персональні санкції запроваджено проти членів сімей російських чиновників, близьких до Володимира Путіна — синів екс-глави АП Сергія Іванова (його син Сергій — голова АЛРОСА), секретаря Ради безпеки Миколи Патрушева та голови “Роснефти” Ігоря Сечина. Під санкції також потрапили топ-менеджери “Сбера” (перший заступник голови Олександр Ведяхін) та ВТБ (заступник голови Андрій Пучков та Юрій Соловйов).

Відключення Росії від SWIFT “залишається одним із варіантів, але зараз цю позицію не поділяє Європа”, сказав у своєму виступі Байден.

Варіант із особистими санкціями проти Путіна також “залишається на столі”, сказав Байден у відповідь на відповідне питання. А на запитання “Чому ви не запровадите їх сьогодні?” відповідати не став.

Закінчуючи промову, Байден заявив, що російсько-американські відносини зараз розірвані повністю, що Путін насправді ніколи не хотів гарантій безпеки, а хотів відновлення імперії (і це саме те, чого США ніколи не зазнають), а також назвав президента Росії тираном.

Нагадаємо, що 22 лютого прем’єр-міністр Борис Джонсон оголосив у парламенті, що Велика Британія запроваджує санкції проти п’яти російських банків, а також проти близьких до президента Росії олігархів Геннадія Тимченка, Бориса та Ігоря Ротенбергов.

Як вже повідомляло NotaВene.news, Білий дім підготував початковий пакет санкцій проти Росії, що включає заборону американським фінансовим установам обробляти транзакції для великих російських банків.

Total
0
Shares
Previous Article

UEFA позбавив Санкт-Петербург права на проведення фіналу Ліги чемпіонів

Next Article

Євросоюз погодив нові санкції проти Росії

Related Posts
Total
0
Share