Авіатрафік в Європі в 2021 р. складе 51% від рівня дворічної давності

Європейський авіатрафік в 2021 р. відновиться до 51% від рівня 2019 р. і складе 5,64 млн рейсів. Про це йдеться в прогнозі Європейської організації з безпеки повітряної навігації (Євроконтроль).

“2020 рік вже позаду і впровадження вакцин вже почалося. На це потрібен час, але ми очікуємо стійкого прогресу до літа 2021 р., що позитивно позначиться на європейській авіації”, — йдеться у звіті.

Згідно з прогнозом, пандемія COVID-19 продовжить руйнівно впливати на всю авіагалузь. У 2020 р. прямі скорочення в Європі склали 191 000 робочих місць.

З трьох можливих сценаріїв розвитку авіагалузі в 2020-2024 рр. зараз Європа йде по другому — початок масштабної вакцинації і можливий кінець пандемії до літа 2022 р.

Згідно з цим сценарієм, до 2024 р. авіатрафік відновиться до 92% від показників 2019 р. (10,24 млн рейсів). Повне відновлення від наслідків пандемії прогнозується до 2026 р.

Очікується, що в 2021 р. в європейській авіагалузі відбудуться суттєві збої. Ці труднощі підкреслить необхідність надання авіакомпаніям фінансової державної допомоги.

“Відновлення почнеться в 2021 р. по мірі розповсюдження вакцини по всьому світу. Весь авіаційний сектор, як і раніше, потребуватиме фінансової підтримки в майбутні роки. Ми повинні почати вирішувати основні питання, такі як способи фінансування, регулювання та інтеграції авіаційної системи”, — заявив генеральний директор Євроконтролю Імонн Бреннан.

Нагадуємо, починаючи з 20 грудня європейські країни тимчасово припинили авіаційне  сполучення з Великою Британією через побоювання занести новий різновид вірусу на континентальну частину Європи.

Слід зазначити, що у листопаді минулого року міністр інфраструктури Владислав Криклій заявив, що через коронакризу українські авіакомпанії звільнили 30% співробітників.

Як вже повідомляв Nota Вene, через пандемію коронавірусу в 2020 р. в американських аеропортах було зафіксовано на 61% менше пасажирів, ніж роком раніше.

“У всьому світі, не тільки в Україні, не всі авіаперевізники доживуть до початку 2022 р. Зараз компанії налаштовані на те, щоб дотягнути до березня-квітня 2021 р., потім очікується послаблення пандемії, пожвавлення ринку міжнародних пасажирських перевезень. Наступна зимова навігація буде вирішальною”, — розповідав Nota Bene авіаційний експерт Богдан Долінце.

Total
0
Shares
Previous Article

Нафтогаз отримав 20 дозволів на видобуток нафти і газу в Чорному морі

Next Article

Світові ціни на продовольство зросли до максимуму останніх трьох років

Related Posts
Total
0
Share