Аукціон із приватизації ОГХК зірвався втретє

Аукціон із продажу ПрАТ “Об’єднана гірничо-хімічна компанія” (ОГХК), призначений на 20 грудня, не відбувся, оскільки на нього були подані лише дві заявки, і одна з них була відхилена через невідповідність законодавству, повідомляє Фонд державного майна.

“Таким чином торги не можуть бути проведені за наявності тільки одного учасника. Дата проведення аукціону ОГХК буде визначена окремо”, — зазначає ФДМ.

Напередодні радник з приватизації ОГХК — ТОВ “BDO Корпоративні фінанси”, — заявив, що міжнародні компанії не готові до участі в аукціоні через відсутність гарантій захисту великих інвестицій з боку Кабінету міністрів. Фонд і радник зверталися до уряду з проханням надати такі гарантії, однак безрезультатно.

Це вже третя невдала спроба продати ОГХК з серпня цього року. Дата попередньої приватизації була призначена на 29 жовтня 2021 р з тією ж стартовою ціною 3,7 млрд грн, крок аукціону — 50 млн грн.

ДП “Об’єднана гірничо-хімічна компанія” розпочало фактичну діяльність із серпня 2014 р, коли уряд України ухвалив рішення про передачу йому в управління майнових комплексів Вільногірського гірничо-металургійного комбінату (ВГМК, Дніпропетровська обл.) та Іршанського гірничо-збагачувального комбінату (ІГЗК, Житомирська обл.). Раніше ці комбінати були в оренді у структури бізнесмена Дмитра Фірташа. Потім підприємство було перетворено на ПАТ, а згодом — на ПрАТ.

Кабінет міністрів у серпні 2016 р вніс ОГХК до списку компаній, що підлягають приватизації у 2017 р. .

ОГХК реалізує продукцію більше ніж до 30 країн світу і є одним із найбільших у світі виробників титанової сировини, займаючи 4% світового ринку. Основні ринки збуту — ЄС, Китай, Туреччина, а також США та країни Африки. Компанія видобуває руду для виробництва 20 тис. тонн титану на рік.

Серед фінансових умов приватизаційного конкурсу інвестувати щонайменше 400 млн грн у модернізацію підприємства. Серед інших умов — не звільняти працівників протягом шести місяців і забезпечити соціальні гарантії перед працівниками, а також надавати воду комунальним підприємствам-споживачам.

Нагадаємо, що 29 жовтня аукціон з приватизації ОГХК не відбувся вдруге через недостатню кількість учасників. ФДМ отримав дві заявки на участь, одна з яких не відповідає вимогам чинного законодавства.

Як вже повідомляло NotaВene, аукціон з продажу ОГХК не відбувся через недостатню кількість учасників. До участі в конкурсі допустили лише одного учасника. Загалом ФДМ отримав три заявки на участь у торгах. Двоє потенційних учасників подали неповний пакет документів.

У середині серпня ТОВ “Стугна Лімітед” заявила про намір купити ОГХК. 89% акцій компанії належить Extrade Imports LLP, зареєстрованої у Великій Британії.

Згідно з даними заступника голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Роксолани Підласої, з трьох компаній, що подали заявки, одна пов’язана з Дмитро Фірташем, колишнім орендарем гірничо-збагачувальних комбінатів ОГХК, які мають найбільші активи в титановій галузі в Україні серед приватних компаній.

Total
0
Shares
Previous Article

Брюс Спрінгстін продає права на свої пісні за 500 млн дол.

Next Article

Ринок авіапального зріс на третину

Related Posts
Total
0
Share