AstraZeneca в I кварталі подвоїла чистий прибуток

Фармацевтична компанія AstraZeneca Plc, розробник вакцини проти COVID-19, подвоїла чистий прибуток у першому кварталі, а також підтвердила прогноз на весь поточний рік, повідомляє CNBC.

Чистий прибуток компанії в січні-березні склала 1,56 млрд дол. у порівнянні з 780 млн дол. за аналогічний період минулого року.

У розрахунку на акцію прибуток підвищився до 1,18 дол. з 0,59 дол. При цьому компанія відзначила, що розробка противірусної вакцини зробила негативний вплив на прибуток в розмірі 3 центи на акцію.

Операційний прибуток AstraZeneca в минулому кварталі виріс до 1,9 млрд дол. з 1,22 млрд дол. Виручка піднялася до 7,32 млрд дол. проти 6,35 млрд дол. роком раніше.

Фармацевтична компанія повторила прогноз, згідно з яким зростання виручки в 2021 р. буде виражене “числом в нижній частині другого десятка в процентному вираженні”, тоді як прибуток на акцію складе близько 5 дол. При цьому компанія відзначає, що в прогнозі не враховуються потенційні негативні наслідки для виручки або прибутку, пов’язані з вакциною від коронавірусу, а також покупка американської Alexion Pharmaceuticals, яка повинна бути завершена в третьому кварталі.

Виручка від вакцини включає доставку приблизно 68 млн доз по всьому світу. Обсяг продажів в Європі склав 224 млн дол., на ринках, що розвиваються — 43 млн дол., а в решті світу — 8 млн дол. Загальна виручка, яка включає виплати від співпраці, зросла на 11% до 7,32 млрд дол. за перші три місяці року.

“Ми очікуємо, що вплив COVID-19 знизиться, і очікуємо підвищення продуктивності в другому півріччі 2021 р.”, — заявив генеральний директор AstraZeneca Паскаль Соріо.

Нагадаємо, Єврокомісія вирішила не продовжувати контракти на вакцину проти COVID-19 в наступному році з компаніями AstraZeneca і Johnson & Johnson. 

Як вже повідомляв NotaВene, від початку березня понад десять країн Європи призупинили застосування вакцини Oxford/AstraZeneca через випадки виникнення тромбів у щеплених. Це, зокрема, Австрія, Данія, Німеччина, Норвегія, Нідерланди, Ісландія, Італія, Іспанія, Австрія, Естонія, Латвія, Литва, Румунія і Болгарія, Люксембург, Таїланд і Франція.

Варто зазначити, що Україна уклала договір з американською фармацевтичною корпорацією Pfizer на постачання 10 млн доз вакцини проти COVID-19.

Total
0
Shares
Previous Article

За три місяці українські домогосподарства встановили 2 тис. сонячних електростанцій

Next Article

Запуск комп’ютерної гри Chernobylite відбудеться в липні

Related Posts
Читать дальше

ФДМ визначився зі стартовою ціною Об’єднаної гірничо-хімічної компанії

Фонд державного майна оголосив стартову ціну ПАТ “Об’єднана гірничо-хімічна компанія” (ОГХК), в управління якого передано Вільногірський гірничо-металургійний комбінат…
Total
0
Share