ArcelorMittal призупинила виробництво сталі через високу вартість енергоносіїв

Найбільша сталеливарна компанія Європи ArcelorMittal тимчасово призупинила виробництво на деяких своїх заводах через високу вартість енергоносіїв, повідомляє Financial Times.

ArcelorMittal стверджує, що була змушена впроваджувати “короткі, вибіркові виробничі паузи” на деяких своїх електродугових печах в Європі, які виробляють так звані “довгі продукти”, більш сировинні продукти, які зазвичай використовуються в будівництві.

Компанія додає, що паузи в роботі відповідають погодинним / щоденним змінам в цінах на електроенергію і є реакцією на “високі ціни на енергію, через які дуже складно виробляти сталь з економічними витратами”.

Як пише FT, ArcelorMittal зазвичай виробляє близько 40 млн тонн сталі в Європі за рік, з яких близько 10 млн — для будівельних виробів, яких і торкнуться паузи.

ArcelorMittal наголошує, що не очікує великого впливу пауз на обсяги виробництва і можливості задоволення попиту на свою продукцію.

Газета також пише, що хоча багато компаній і будуть захищені від коливань цін на енергію довгостроковими контрактами і хеджуванням, зростання біржових цін на сировину вже починає відчуватися.

Зокрема, в Іспанії виробник стали Sidenor заявив, що був змушений скоротити виробництво на 30% до кінця року через “завищені ціни на електроенергію”.

Уряд Великої Британії розглядає план порятунку, щоб допомогти металургійної промисловості та іншим споживачам енергоємних ресурсів підготуватися до зими, попереджаючи, що заводи можуть закритися без державної підтримки.

Компанія British Steel, що належить китайській Jingye Group, заявила, що змушена була ввести “тимчасові надбавки за енергію і транспорт за всі нові замовлення з 1 жовтня”.

Міжнародне енергетичне агентство (IEA) заявляє, що зростання цін на газ в Європі вплине і на інші енергетичні ринки, йдеться в огляді нафтового ринку.

Агентство вважає, що висока вартість газу може спровокувати додатковий попит на нафту в 500 тис. барелів на добу: підприємства змушені переходити на нафту, тому що вона обходиться дешевше газу.

IEA підвищило свій прогноз споживання палива в цьому році в 5,5 млн барелів на добу.

Нагадаємо, що світове виробництво сталі в серпні поточного року в 64 країнах-виробниках сталі склало 156.8 млн. тонн, що на 1.4% нижче за рівень серпня минулого року.

Як вже повідомляло NotaВene, за даними Всесвітньої сталевої асоціації, серед 15 найбільших сталевих компаній світу частка китайських виробників складає 53%.

Про те, чому ціни на газ в ЄС злетіли до історичного максимуму і коли вони знизяться, NotaВene розповідає в окремому матеріалі.

Total
0
Shares
Previous Article

Транзит нафтопродуктів через Україну скоротився вдвічі з початку року

Next Article

Німецька мережа магазинів з продажу продуктів харчування Lidl заходить в Україну

Related Posts
Total
0
Share