Apple зафіксував двозначні темпи зростання доходів

Компанія Apple Inc. збільшила чистий прибуток у третьому фінансовому кварталі на 93%, виручку – на 36%, причому обидва показники перевершили прогнози ринку, повідомляє The Wall Street Journal.

Чистий прибуток за підсумками кварталу, що завершився 26 червня, склав 21,74 млрд доларів США у порівнянні з 11,25 млрд дол. за третій квартал попереднього фінроку. Прибуток у розрахунку на акцію зріс до 1,3 дол. з 0,65 дол., перевищивши середній прогноз аналітиків, опитаних FactSet, на рівні 1,01 дол., йдеться в пресрелізі компанії.

Виручка Apple склала 81,43 млрд дол. і була рекордною для третього фінкварталу. Консенсус-прогноз експертів для цього показника становив 73,34 млрд дол.

Компанія зафіксувала рекордні показники виручки у всіх географічних сегментах і двозначні темпи зростання доходів в кожній категорії продуктів, говориться в пресрелізі.

Виручка від продажу iPhone перевершила очікування аналітиків більш ніж на 5 млрд дол.: показник виріс на 50%, до 39,57 млрд дол. за консенсус-прогнозом у 34,19 млрд дол.

Дохід Apple від продажу комп’ютерів Mac підскочив на 16%, до 8,24 млрд дол. (прогноз — 7,86 млрд дол.), сервісна виручка (App Store, Apple Music, Apple Pay і iCloud) збільшилася на 33%, до рекордних 17,49 млрд дол. (прогноз — 16,26 млрд дол.).

Продажі iPad принесли Apple дохід в розмірі 7,37 млрд дол. (+ 12%), пристроїв, що носяться, і аксесуарів — 8,78 млрд дол. (+ 36%). Аналітики в середньому очікували, що виручка Apple від продажу iPad складе 7,17 млрд дол., пристроїв, що носяться, і аксесуарів — 7,83 млрд дол.

Продажі Apple в Великому Китаї (КНР, Гонконг і Тайвань) в третьому фінкварталі виросли на 58%, до 14,76 млрд дол. Виручка в Північній і Південній Америці збільшилася на 33%, до 35,87 млрд дол., у Європі — на 34%, до 18,94 млрд дол., у Японії — на 30%, до 6,46 млрд дол.

У минулому фінкварталі Apple повернув акціонерам 29 млрд дол. у вигляді дивідендних виплат і зворотного викупу акцій. Рада директорів компанії схвалила виплату дивідендів в розмірі 0,22 дол. на акцію за третій фінквартал.

Капіталізація Apple з початку 2021 р зросла на 10,6% і становить 2,49 трлн дол. Фондовий індекс Dow Jones Industrial Average додав за цей час 14%.

Нагадаємо, що минулий рік характеризувався різким зниженням цін на нафту, тому найбільший експортер нафти в світі, компанія Saudi Aramco, за підсумками фіскального року втратила статус лідера за величиною прибутку, поступившись цим званням Apple. Динаміка цін на нафту може все змінити, але поки найприбутковішою компанією світу залишається розробник iPhone.

Як вже повідомляло NotaВene, Джо Байден підписав указ, спрямований на обмеження монополій великих технологічних корпорацій і створення конкурентного середовища в технологічному секторі США. Президент підкреслив, що капіталізм без конкуренції є банальною експлуатацією.

Варто зазначити, що у квітні юридичний комітет палати представників конгресу США схвалив звіт підкомітету з антимонопольної політики, в якому Amazon, Apple, Google і Facebook звинувачуються в монополізмі. Цей документ стає підставою для розробки законопроєктів, що обмежують діяльність найбільших технологічних компаній світу.

Total
0
Shares
Previous Article

Україна збільшила імпорт курятини на 18%

Next Article

Середня зарплата в Україні збільшилася майже на чверть

Related Posts
Total
0
Share