Apple встановив рекорд квартальної виручки

З фінансової точки зору минулий квартал для Apple виявився найкращим в історії, оскільки виручка компанії виросла на 11% до рекордних 123,9 млрд доларів США. Майже 58% виручки Apple принесла реалізація смартфонів, на цьому напрямі виторг зріс на 9%, але лідерами за темпами зростання виявилися комп’ютери Mac (+25%) та послуги (+24%), повідомляє CNBC.

Макроекономічна невизначеність, що зберігається, не дозволила керівництву дати виразний прогноз по виручці на перший квартал поточного року, але в минулому кварталі виручка компанії перевершила очікування аналітиків, які розраховували на суму в районі 119 млрд дол. Норма прибутку компанії в минулому кварталі теж виявилася вищою за очікування аналітиків: 8 проти 41,7%. Акції Apple на цьому фоні подорожчали після закриття торгів на 5%.

Реалізація iPhone принесла Apple у четвертому кварталі на 9% більше коштів, ніж роком раніше — 71,6 млрд дол. За словами керівництва компанії, це дуже гідна динаміка з урахуванням серйозного дефіциту компонентів на ринку, та й сама сума виторгу виявилася рекордною. Кількість активних пристроїв в екосистемі Apple теж досягла чергового максимуму — 1,8 млрд штук. Така динаміка виторгу стала можливою за рахунок появи на ринку сімейства iPhone 13.

Планшети iPad скоротили профільний виторг на 14% до 7,25 млрд дол., але це є індикатором дефіциту комплектуючих, ніж низького попиту. Виручка від реалізації комп’ютерів Mac зросла відразу на чверть до 10,85 млрд дол. Моделі Mac на основі процесорів Apple власної розробки дуже популярні, основний виторг у сегменті зараз приносять саме вони. У грудні кількість споживачів, що перейшли на використання процесорів серії M1, досягла рекордної величини.

Порівняний приріст виручки на 24%, до 19,52 млрд дол., спостерігався на напрямі послуг. Сегмент послуг також є для Apple найприбутковішим напрямом діяльності, норма прибутку тут досягає 72,4% проти 38,4% у сегменті продуктів. Всі інші продукти збільшили виручку на 13% до 14,7 млрд дол., до цієї категорії належать розумні годинники Watch і навушники AirPods, крім іншого. На цьому напрямі також було оновлено історичний рекорд за величиною виторгу.

Як повідомляє CNBC, в інтерв’ю каналу генеральний директор Apple Тім Кук не втримався від загального прогнозу на перший квартал. За його словами, виручка у поточному кварталі має помітно зрости порівняно з попереднім, а дефіцит компонентів ослабне. Саме в четвертому кварталі ситуація з доступністю комплектуючих виявилася найгіршою в порівнянні з третім, але в поточному кварталі вона покращиться. Як пояснив глава Apple, зараз компанії не вистачає чіпів, що випускаються за зрілими техпроцесами, з доступністю передової літографії жодних проблем немає.

В інтерв’ю CNBC Тім Кук також додав, що компанія відчуває суттєвий інфляційний тиск, але поки що не підвищувала через це ціни на свою продукцію в США. За його словами, всі учасники ринку зараз відчувають інфляційний тиск. Подорожчали не лише матеріали та комплектуючі, а й транспортні послуги. Кук висловив надію, що хоча б частина цих явищ матиме тимчасовий характер. Глава компанії при цьому припускає думку, що Apple буде змушений підняти ціни на свою продукцію у США. На ринках обох Америк компанія отримує майже 42% сукупного виторгу, тому ігнорувати доларову інфляцію нескінченно вона не зможе.

Нагадаємо, що Apple повернув собі друге місце серед виробників смартфонів у світі. За даними IDC, американська компанія відвантажила 50,4 млн смартфонів у третьому кварталі. Це на 6,1 млн більше, ніж у Xiaomi, яка раніше займала друге місце. Перше місце, як і раніше, утримує Samsung, який відвантажив за третю чверть року на 18,6 млн смартфонів більше, ніж Apple.

Як вже повідомляло NotaВene, вісім років тому компанія Xiaoi Robot подала до суду на Apple за порушення патентних прав через голосового помічника Siri. Компанія Xiaoi Robot належить Shanghai Zhizhen Intelligent Network Technology Co., Ltd., яка нещодавно подала позов до Верховного народного суду КНР, вимагаючи, щоб Apple виплатила понад 1,5 млрд доларів США за порушення патентних прав.

Варто зазначити, що Apple обігнав Samsung і Huawei та став лідером по світових продажах смартфонів за підсумками 2020 р. Останній раз таких результатів компанії вдавалося домогтися п’ять років тому.

Total
0
Shares
Previous Article

Виробництво автомобілів у Великій Британії впало до рівня 1956 р.

Next Article

Ринок авіапального в Україні зріс на третину

Related Posts
Total
0
Share