Apple стала найприбутковішою компанією світу

Минулий рік характеризувався різким зниженням цін на нафту, тому найбільший експортер нафти в світі, компанія Saudi Aramco, за підсумками фіскального року втратила статус лідера за величиною прибутку, поступившись цим званням Apple. Динаміка цін на нафту може все змінити, але поки найприбутковішою компанією світу став розробник iPhone, повідомляє Quartz.

Онлайн-видання Quartz наводить статистику зміни чистого прибутку обох компаній. Річний прибуток Saudi Aramco скоротився за підсумками 2020 р. на 44% до 49 млрд доларів США, хоча компанія як і раніше розраховує виплатити дивіденди на суму 75 млрд дол. Програму капітальних витрат експортеру нафти теж доведеться урізати — з 45 млрд дол. до 35 млрд дол. Це вказує на відсутність у Saudi Aramco явного оптимізму з приводу динаміки зміни цін на нафту.

Фіскальний рік компанії Apple починається у вересні, тому графік публікації її фінансової звітності не збігається з Saudi Aramco. Вельми вдалий четвертий календарний квартал минулого року, який приніс Apple майже 23 млрд дол. прибутку, до вибірки з цієї причини не потрапив. Але навіть в цих умовах технологічна компанія змогла зафіксувати прибуток в розмірі 57,4 млрд дол., що і дозволило їй обігнати Saudi Aramco з її 49 млрд дол. річного прибутку.

Як вже повідомляв NotaВene, обсяг видобутку вуглеводнів Saudi Aramco в 2020 р. становив в середньому 12,4 млн б / д, в тому числі 9,2 млн б / д нафти. За підсумками 2019 р. чистий прибуток склав 88,2 млрд дол. Вільний грошовий потік Saudi Aramco знизився в минулому році в 1,6 рази, до 49 млрд дол.

Нагадаємо, Apple обігнав Samsung і Huawei та став лідером по світових продажах смартфонів за підсумками 2020 р. Останній раз таких результатів компанії вдавалося домогтися п’ять років тому.

Total
0
Shares
Previous Article

В Одеській області запрацювала лінія зі збирання комплектуючих для електромобілів Audi та BMW

Next Article

Роздрібна торгівля в Україні демонструє впевнене зростання

Related Posts
Total
0
Share