Apple п’ять років скуповує розробників штучного інтелекту

За останні п’ять років Apple придбав найбільшу кількість компаній, що працюють над штучним інтелектом. За цим показником технологічний гігант обійшов Accenture, Google, Microsoft і Facebook, показує дослідження компанії GlobalData.

Протягом декількох останніх років Apple купив такі компанії, як Emotient, Turi, Glimpse, RealFace, Shazam, SensoMotoric, Silk Labs, Drive.ai, Laserlike, SpectralEdge, Voysis, XNOR.ai і багато інших. Метою цих придбань є вдосконалення можливостей штучного інтелекту (Artificial Іntelligence, AI) і машинного навчання продуктів Apple. Компанія не розголошує всі свої надбання, тому цілком можливо, що каліфорнійському техногіганту належить набагато більше компаній, що працюють з AI.

GlobalData повідомляє, що в період з 2016 р. по 2020 р. Apple, Google, Facebook і Microsoft в сукупності придбали 60 компаній, що займаються AI. З них 25 припадає на частку Apple. Глава компанії Тім Кук говорить, що Apple не боїться розглядати будь-які придбання, проте основну увагу приділяє перспективним стартапам.

Більшість придбань Apple в сфері AI спрямовані на вдосконалення голосового помічника Siri. Компанія придбала Inductiv, щоб поліпшити обробку даних голосовим помічником, а напрацювання Voysis допомогли Siri поліпшити розуміння живої людської мови. Багато придбаннь націлені на майбутні продукти Apple в сфері штучного інтелекту.

GlobalData також повідомляє, що Apple, Accenture, Google, Microsoft і Facebook за 2020 р. найняли більше 14 тис. співробітників, що спеціалізуються на штучному інтелекті і технологіях машинного навчання.

Нагадаємо, Apple наймає інженерів для розробки технології 6G. Хоча новітня технологія не з’явиться раніше 2030 р., компанія має намір брати участь в ранніх етапах досліджень.

Як вже повідомляв NotaВene, минулий рік характеризувався різким зниженням цін на нафту, тому найбільший експортер нафти в світі, компанія Saudi Aramco, за підсумками фіскального року втратила статус лідера за величиною прибутку, поступившись цим званням Apple. Динаміка цін на нафту може все змінити, але поки найприбутковішою компанією світу став розробник iPhone.

Total
0
Shares
Previous Article

Газотранспортна система отримала річний прибуток у 28 млрд грн

Next Article

Світове виробництво кукурудзи йде на рекорд

Related Posts
Total
0
Share