Apple обігнав Xiaomi і став другим за величиною виробником смартфонів

Apple повернув собі друге місце серед виробників смартфонів у світі. За даними IDC, американська компанія відвантажила 50,4 млн смартфонів у третьому кварталі. Це на 6,1 млн більше, ніж у Xiaomi, яка раніше займала друге місце. Перше місце, як і раніше, утримує Samsung, який відвантажив за третю чверть року на 18,6 млн смартфонів більше, ніж Apple, повідомляє phonearena.

Нові дані показують, що постачання iPhone зросли на 20,8% у річному обчисленні. Цей показник робить Apple найшвидше зростаючим виробником смартфонів із п’ятірки лідерів. Наприклад, постачання Samsung впали на 14,2%, а Xiaomi — на 4,6% у річному обчисленні. Втрату позицій Samsung і Xiaomi можна пояснити глобальним дефіцитом напівпровідників, який торкнувся всіх ключових галузей. На світовому ринку продаж смартфонів впав на 6,7% порівняно з показниками минулого року.

Проте криза торкнулася і Apple. Наразі терміни доставки смартфонів iPhone 13 відчутно зросли. Споживачі, які замовлять пристрій зараз, отримають його лише наприкінці листопада, а то й у грудні. Це уповільнює продаж iPhone і не дозволяє Apple перевершити Samsung, ставши виробником смартфонів номер один. Однак такий сценарій можливий, якщо Apple зможе забезпечити великі запаси чіпів наступного року. Згідно з прогнозами галузевих експертів, дефіцит напівпровідників може тривати до кінця наступного року.

Варто зауважити, що зараз запекла боротьба на ринку смартфонів ведеться між Vivo і Oppo. Обидві китайські компанії відвантажили у третьому кварталі близько 33,3 млн смартфонів, завдяки чому ділять між собою четверте місце. Vivo продемонструвала зростання на 5,8%, а постачання Oppo зросли на 8,6% у річному обчисленні. Загальна кількість смартфонів, відвантажених у 2021 р, на даний момент складає 331,2 млн.

Нагадаємо, що глобальний дефіцит мікросхем і зростання захворюваності COVID-19 в деяких азіатських регіонах серйозно вплинули на світове виробництво смартфонів. У другому кварталі поточного року було випущено 307 млн смартфонів, що на 11% менше, ніж в першому кварталі, але на 10% більше, ніж у другій чверті 2020 р.

Як вже повідомляло NotaВene, вісім років тому компанія Xiaoi Robot подала до суду на Apple за порушення патентних прав через голосового помічника Siri. Компанія Xiaoi Robot належить Shanghai Zhizhen Intelligent Network Technology Co., Ltd., яка нещодавно подала позов до Верховного народного суду КНР, вимагаючи, щоб Apple виплатила понад 1,5 млрд доларів США за порушення патентних прав.

Варто зазначити, що Apple обігнав Samsung і Huawei та став лідером по світових продажах смартфонів за підсумками 2020 р. Останній раз таких результатів компанії вдавалося домогтися п’ять років тому.

Total
0
Shares
Previous Article

За рік ціни на цукор в Україні зросли вдвічі

Next Article

Імпорт газу різко впав у 17 разів

Related Posts
Читать дальше

Уряд створює вертикально інтегровану компанію з перспективних шахт і Центренерго

Вертикально інтегрована компанія з ПАТ “Центренерго” та перспективними державними шахтами буде створена на основі НАК “Енергетична компанія України”.…
Total
0
Share