Антимонопольний комітет оштрафував Тедіс Україна на 275 млн грн

Антимонопольний комітет України (АМКУ) оштрафував дистрибутора тютюнової продукції ТОВ “Тедіс Україна” на 274,2 млн грн за невиконання в повному обсязі рішення комітету від 2016 року. Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

АМКУ зазначає, що комітет відкрив справи через порушення, передбачені пунктом 4 статті 50 закону “Про захист економічної конкуренції” (невиконання рішення АМКУ в повному обсязі), і наклав штраф в розмірі 274 млн 227 тис. 220 грн.

Комітет нагадав, що 16 грудня 2016 р. АМКУ прийняв рішення № 551-р, яким визнав, що з 2013 р. по вересень 2015 р. (включно) компанія “Тедіс Україна” займала монопольне становище на ринку дистрибуції сигарет і зробила порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним становищем.

За це порушення на “Тедіс Україна” були накладені штрафи на загальну суму понад 431 млн грн. Частина штрафів — майже 300 млн грн — компанія сплатила в 2017 р. Інша частина була сплачена в 2020 р.

Тедіс Україна підкреслює, що в минулому році компанія повністю оплатила штраф в розмірі 431 млн грн і виконала інші зобов’язання, обумовлені рішенням АМКУ № 551-р.

“Будь-які фінансові претензії з боку державного регулятора, а також звинувачення компанії в невиконанні інших зобов’язань згідно з рішенням № 551-р, в компанії вважають абсолютно безпідставними і оскаржуватимуть це рішення у судовому порядку”, — стверджує Тедіс Україна.

Як вже повідомляв NotaВene, Верховний суд задовольнив касаційну скаргу ТОВ “Тедіс Україна” про скасування штрафу Антимонопольного комітету в 3,4 млрд грн. Верховний суд також скасував всі рішення судів попередніх інстанцій, що підтверджували обґрунтованість штрафу. У жовтні 2019 р. АМКУ оштрафував десять тютюнових компаній за змову на ринку на загальну суму 6,5 млрд грн. Штраф для “Тедіс Україна” був визначений у розмірі 3,4 млрд грн.

Варто зазначити, що Верховна Рада ухвалила в другому повторному читанні законопроєкт №3132 про вдосконалення роботи Антимонопольного комітету, який передбачає впровадження у відомстві інституту уповноважених із розгляду скарг у сфері державних закупівель

Total
0
Shares
Previous Article

США розширюють санкції на експорт в Росію через отруєння хімічною зброєю

Next Article

Вперше за 10 місяців промвиробництво в США показало негативну динаміку

Related Posts
Total
0
Share