АМКУ займеться тарифами на доставку газу

Антимонопольний комітет (АМКУ) найближчим часом вивчить обґрунтованість і прозорість тарифів на розподіл газу і в разі виявлення порушень зобов’яже Національную комісію, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), виправити ситуацію. Про це йдеться у висновку АМКУ “Про ситуацію на ринках природного газу”.

“Тарифи на розподіл газу. Це теж зона відповідальності НКРЕКП. Саме комісія затверджує тарифи на послуги розподілу газу кожному окремому облгазу (який, в свою чергу, є суб’єктом природної монополії в окремо взятому регіоні) незалежно від того, кому він належить.Впродовж липня-грудня 2020 р. ми були свідками зростання тарифів на газорозподіл в абсолютній більшості областей. До того ж ці тарифи істотно відрізняються у різних суб’єктів», — йдеться у висновку.

За даними НКРЕКП, розміри тарифів на послуги з розподілу природного газу, встановлені регулятором на січень 2021 р. коливаються від 0,31 грн/куб м для АТ “Київгаз” і 0,35 грн/куб м для АТ “Харківміськгаз” до 2,46 грн/куб м для ТОВ “Газпостачсервіс” і 2,55 грн/куб м для ТОВ “Газовик”.

Як вже повідомляв Nota Вene, Кабінет міністрів планує ввести державне регулювання ціни на газ для населення. На час карантину або до кінця опалювального сезону ціна встановлюється на рівні 6,99 грн за кубічний метр, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“Пропонується ввести в Україні для всіх побутових споживачів державне регулювання цін на газ на період до завершення карантинних обмежень або поточного опалювального сезону. Пропонована ціна 6,99 грн за кубометр. На сьогоднішній день це найнижча ціна на українській біржі“, — сказав Шмигаль під час засідання уряду.

Total
0
Shares
Previous Article

Газпром заплатив Нафтогазу понад 2 млрд долл за транзит газу

Next Article
Штурм Капитолия

Штурм Капитолия: госпереворот не состоялся, но еще и не завершился

Related Posts
Total
0
Share